Dogru Haber'de yer alan habere göre, Batman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya; Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi, emlakçılar, müteahhitler ve inşaat sektör temsilcileri katıldı.

Isı Yalıtımı Sayesinde Yazın Klimanız daha Az Çalışsın Elektrik Faturalarınız Düşsün! Isı Yalıtımı Sayesinde Yazın Klimanız daha Az Çalışsın Elektrik Faturalarınız Düşsün!

Programda bir konuşma yapan Batman Tüm Emlakçılar Birliği Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Emin Değirmenci, toplantının amacının emlakçıların ve müteahhitlerin yeni mevzuat ve yasalardan haberlerinin olması ve güncellenen kanunlarla kamuoyunun bilgi sahibi olmalarını sağlamak olduğunu söyledi.

Değirmenci, “Her geçen gün gelişen, büyüyen ve her zaman ihtiyaç olan gayrimenkul, konut ve emlak sektörü bugün hem ülkemizin, hem ilimizin en canlı ve yoğunluğu düşmeyen sektörlerin başında geliyor.

Haliyle bu sektörde değişimler, yeni yasalar, kanunlar ve herkesi ilgilendiren gelişmeler yaşanmaktadır. Bizlerde bu amaçla hem bilgi sahibi olmak hem de kamuoyunu haberdar etmek ve en önemlisi yasaları öğrenmek için bu toplantıyı düzenledik.” dedi.

Batman Ticaret İl Müdürlüğünden Sibel Suna, ‘Ticaret taşınmaz yetki belgesi hakkında yeni değişiklikler, yetki belgesi olmayan emlakçılar nasıl belge alabilir ve yeni işyeri açacak emlakçılar yetki belgesi alabilecekler mi?’ konusunda bilgiler paylaştı.

Vergi Dairesinden Ömer Altun ise Türkiye geneli emlak da kiralık ve satışlarda fahiş fiyatın ve kaçak verginin önüne geçilmesi konusunda resmi gazetede vergi usul kanunu genel tebliğinin emlakçıları nasıl etkileyeceğini anlattı.