Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, konut başına 50 bin liraya kadar 60 ay vadeli ve 0,99 faizli finansman imkânı sağlanacak olan ‘Konutlarda Isı Yalıtım Projesi’nin başladığını duyurdu.

Gazete Duvar'da yer alan habere göre, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, sosyal medya hesabında Konutlarda Isı Yalıtım Projesi'ne ilişkin paylaşımda bulundu.

Bakan Nebati’nin paylaşımı şöyle:

Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan tarafından duyurulan ‘Konutlarda Isı Yalıtım Projesi’ni hayata geçirdik. Konut başına 50 bin liraya kadar 60 ay vadeli ve 0,99 faiz oranlı finansman imkânı Ziraat Katılım, Ziraat Bankası, VakıfBank ve Halkbank tarafından kullandırılacak olup, vatandaşlarımız bugünden itibaren bu imkândan yararlanmaya başlayabilecektir.

Kiracıları Sevindiren Mahkeme Kararı! Kiracıları Sevindiren Mahkeme Kararı!

Projeye katkılarından dolayı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih Dönmez ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum'a teşekkür ederim."

Nebati, paylaşımında kredinin nasıl kullanılacağına dair de bilgiye yer verdi. Buna göre; kredinin yüzde 60'ı yalıtım sözleşmesinin ibrazıyla kalan yüzde 40'ı da proje tamamlanıp enerji kimlik belgesi alınmasıyla kullanılabilecek. Kredi, doğrudan yalıtım firmasının hesabına aktarılacak.