Milliyet'ten Duygu Erdoğan'ın haberine göre, Ankara’da geliştirdiği projelerin ardından İstanbul piyasasına giren ve 2021 yıl sonunda halka açılan Pasifik Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Levent projesinin ardından Göktürk’teki iki yeni proje hazırlığına daha başladığını duyurdu.

Bu üç projenin mevcut piyasa fiyatları baz alındığında 17 milyar liralık bir değere sahip olduğunu anlatan Pasifik GYO Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, Ankara’da ise daha önce Emlak Konut GYO ihalesinden alınan arazi üzerinde hayata geçirilen Merkez Ankara projesinin devam ettiğini söyledi.

Erdoğan, ‘Next Level’ markası ile üst segmente yönelik üretim yaptıklarını hatırlatırken, bu kapsamda İstanbul’daki üç projenin de bu alana yönelik olarak hayat bulacağını ifade etti.

Fatih Erdoğan, “Levent’te eski jandarma lojmanları olarak bilinen araziyi daha önce Emlak Konut ihalesinden almıştık. Next Level İstanbul projemiz için arsa üzerindeki lojmanların taşınmasıyla araziyi teslim aldık, yıkımlarla birlikte hızla başlayacağız.

Doğanın İçinde Huzurlu Bir Yaşam: Korupark Doğanın İçinde Huzurlu Bir Yaşam: Korupark

Next Level Göktürk ve Next Level Country projelerimiz için ise Eyüpsultan Belediyesi’nin arsalarını ihalede satın aldık. 3-4 yıl içinde üç projemizi de teslim etme öngörümüz var” dedi.

Konut ve ofis

Projeler hakkında bilgi veren Erdoğan, “Country projemizde şehir villalarının da olacağı ince ince işlenecek 160 konut bulunacak. 

Göktürk projemiz ise Göktürk’ün mevcut yapılarıyla benzer şekilde ama bunu bir seviye daha üste taşıyan bahçeli, teraslı, az katlı 280 civarında bağımsız bölümden oluşacak.

İstanbul projemiz ise yüzde 85 konut, yüzde 15 ofis olarak planlandı. Kat yükseklikleri 4.5 metre, özel tasarım yaklaşık 200 bağımsız birim” diye konuştu.

‘Orta gelirli için konut zor’

Fatih Erdoğan, mevcut piyasa koşullarında ‘orta gelir segmentinde bulunanların konut almasının zorlaşacağını’ anlatırken, şöyle konuştu:

“Üst segmentte gelirler konut almaya imkan veriyor. Orta gelir grubunda ise ücret dengesi kurulana kadar bu alımlar biraz daha zorlaşacak.

Ayrıca düşük faizli, uzun vadeli kredi imkanlarının da bunu desteklemesi lazım. Dünyadaki enflasyonist baskının kalkması, enerji ve emtia fiyatlarının düşmesi lazım ki bu sayede maliyetler dengelensin.”