Milli Gazete'de yer alan habere göre, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 250 bin konutluk Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinde başvuruların 5 milyona ulaştığını söyledi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, TOKİ başvuru süresinin uzatılıp uzatılmayacağı yönündeki bir soruya verdiği cevapta, başvuruların 5 milyona dayandığını belirterek, şöyle konuştu:

Şu an rakam 5 milyona dayandı. 5 milyonu geçiyor. Bir taraftan inceliyoruz. Elediklerimiz var. 2 milyona yakın gencimiz başvurdu. Şu an başvuru süresini uzatmak gibi bir düşüncemiz yok.

O gün bakarız, vatandaşımızdan gelecek talepler doğrultusunda bu ihtiyacı da gidermeye çalışırız ama zaten vatandaşımız e-Devlet’ten, internet ortamından bu başvuruları yapabiliyorlar. Buna ilişkin de bugüne kadar herhangi bir problem bize yansımadı.”

Çelik Yapılar Depreme 8 Kat Daha Dayanıklı Çelik Yapılar Depreme 8 Kat Daha Dayanıklı

ARSA BAŞVURULARI 10 EKİM’DE BAŞLIYOR

“10 Ekim’de arsa başvurularımız başlayacak. 7 Kasım’a kadar sürecek” diyen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat kurum, sözlerine şöyle devam etti:

Bakan Kurum, “bizim hedefimiz, bu başvurular bittikten sonra, hızlı bir şekilde 81 ilimizde büyük bir coşkuyla, adaletli bir seçim ve süreç yönetimiyle, burada kuralar noter huzurunda çekilecek” diye konuştu.

“2023’ün ilk çeyreğine kadar arsada ve konutta tüm kuraları bitirmeyi planlıyoruz. Vatandaşımız arsa veya konut, hangisine müracaat ediyorsa eğer bu manada öncelik hakkını kendisine vereceğiz. İnşallah söz verdiğimiz gibi konutlarımızı 2 yıl içerisinde etaplar halinde teslim edeceğiz.”