Akşam'da yer  alan habere göre, TOKİ'nin resmi internet sitesinde yer alan "Satış ve Duyurular" bölümünde satışa sunulacak yeni daireler açıklandı.

Toplamda 14 ilde 340 bin lira bandından başlayan fiyatlarla yüzde 10, 15 ve 20 peşinat seçenekleriyle daire satışı yapılıyor.

Öte yandan Bolu'nun Mudurnu ilçesindeki bir evin başlangıç taksit bedeli 1.718 olduğu görülüyor.

Dairelerin satışa sunulduğu iller arasında Bolu, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Karaman, Konya, Kırıkkale, Kütahya, Sakarya, Siirt, Sivas, Trabzon ve Van gibi iller var.

TOKİ Arsa ve Konut Kura Sonucu Sorgulama Nasıl Yapılır? TOKİ Arsa ve Konut Kura Sonucu Sorgulama Nasıl Yapılır?

14 İLDE DAİRE SATIŞI BAŞLADI

Bolu, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Karaman, Konya, Kırıkkale, Kütahya, Sakarya, Siirt, Sivas, Trabzon ve Van'da uygun fiyatlı konut satışı başladı.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

Başvuru sahipleri,

Kimlik Fotokopisi,

Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri, kredi kullanım durumuna göre T.C. Emekli Sandığından alacakları "Hak Sahipliği Belgesi"

Engelli vatandaşlarımız, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen kimlik kartının fotokopisi veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış sağlık heyet raporunu (en az yüzde 40 engelli olduğuna dair),

Emekli vatandaşlarımız, Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan Emekli Kimlik Belgesini veya belgesi henüz çıkmadı ise emekli olduğunu gösteren belge veya yazıyı ibraz edeceklerdir.

KURA ÇEKİLİŞİ

Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerine kuraya girmeden konut alma hakkı tanınacak, ancak bu kişilerin konutları öncelikli olarak kura ile belirlenecektir.

Engelli vatandaşlarımıza konut sayısının yüzde 5'i kadar kontenjan ayrılacak ve hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte tekrar kuraya tabi tutulacaktır.

Emekli vatandaşlarımıza konut sayısının yüzde 25'i kadar kontenjan ayrılacak ve hak sahipleri kura ile belirlenecektir.

Diğer başvuru sahipleri, İdaremiz genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile belirlenecektir.