NTV'de yer alan habere göre, Uzungöl Turizm Derneği yöneticisi Mustafa Akyüz, "Genelde Körfez ülkelerinden çok fazla rağbet olduğu için biz de konaklama ücretlerini dolar üzerinden yaptık'' dedi ve diğer tatil yerlerine kıyasla fiyatların uygun olduğunu savundu.

Deprem Bölgesinde 319 Bin Konut 1 Yıl İçinde Teslim Edilecek Deprem Bölgesinde 319 Bin Konut 1 Yıl İçinde Teslim Edilecek

Doğal güzellikleriyle her mevsim yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı, Trabzon'un Çaykara ilçesindeki turizm merkezi Uzungöl'de, yaz turizm sezonu hareketliliği yaşanıyor.

Kuveyt, Bahreyn, Suudi Arabistan ve İsrail'den gelen turist kafilelerini ağırlayan ve otel ve pansiyonların tam kapasiteye ulaştığı turizm merkezinde yoğun rağbet gören ahşap bungalov evlerin geceliği 300 doları aştı.

Uzungöl’de otellerde ise çift kişilik günlük oda fiyatı ortalama 100 dolar olarak belirlendi.

Uzungöl Turizm Derneği yöneticisi Mustafa Akyüz, fiyatların diğer tatil yörelerine göre çok daha uygun olduğunu belirtti.

Akyüz, "Genelde Körfez ülkelerinden çok fazla rağbet olduğu için biz de konaklama ücretlerini dolar üzerinden yaptık. Türk lirası dolar karşısında değer kaybedince yüksek gibi geliyor'' açıklamasında bulundu.

Yabancı turistlerin aylar öncesinden yaptıkları rezervasyonlarla otelleri doldurduğunu da söyleyen Akyüz, diğer tatil yerlerine göre belirlenen fiyatın uygun olduğunu savunuyor. Akyüz, "Yıllar önce de 100 dolara kalınıyordu şimdi de 100 dolara kalınıyor" diye konuştu.

"FİYATLARDAN ŞİKAYET ALMADIK"

Turizmci Mehmet İnan ise konaklama fiyatlarının en lüks villa tipi bungalov evler üzerinden değerlendirildiğini anlatarak, şu ifadeleri kullandı:

"Bizim villa tipi bungalov evlerimiz rahatça 10 kişilik bir ailenin kalabileceği şekilde dizayn edilmiş. Geceliği 300 dolara veriyoruz. Fiyatlardan hiçbir şekilde şikayet almadık. Yıllar önce de aynı fiyata veriyorduk halen daha aynı fiyata veriyoruz"

"FİYATLARDA BİR DEĞİŞİKLİK OLMADI"

Uzungöl’e Suudi Arabistan’dan gelen Ahmad Ayad, "Daha önceki fiyatlarla kıyasladığım zaman fiyatlarda bir değişiklik olmadı. Türkiye’de birçok yere gittim. Uzungöl bu kadar güzel olmasına rağmen diğer tatil yerlerinden çok daha uygun" dedi.

Kuveytli turist Sakkaf Abuabed, "Fiyatlar bizim için çok makul. Genellikle bütün turizm merkezlerinde aynı fiyatlarda konaklıyor ve yiyip içiyoruz. Aşırı pahalı bir durum yok. Burada Kuveytli çok insan var. Onlarda fiyatlardan şikayetçi değiller" diye konuştu.