Milliyet'te yer alan habere göre Bucak, konut satış istatistiklerinde en pozitif görünümün yabancı yatırımcı tarafında yaşandığını kaydetti. Ocak – Ekim döneminde yabancı yatırımcıya 55 bin konutun satıldığını ve hedef rakamın 65 bin olduğunu dile getiren Hakan Bucak, bunun gerçekleşmesi halinde 12- 13 milyar dolarlık bir satış gelirine ulaşılacağını ifade etti.

Yabancı yatırımcının gayrimenkulde ilgi gösterdiği illeri İstanbul, Antalya, Mersin, Ankara, İzmir, Samsun, Muğla, Bursa, Sakarya, Trabzon, Rize ve Adana olarak sıralayan Hakan Bucak, “Almanlar ve Ruslar gayrimenkul alımında ağırlıkla Antalya ve Bodrum’u tercih ediyor. 

Evin Değerini Düşük Gösterenler Yandı! Evin Değerini Düşük Gösterenler Yandı!

İngilizler ise Muğla, İzmir ve Aydın’ı. Karadeniz hala Araplar için cazibe merkezi. Türki Cumhuriyet’ten gelenlerin tercihi ise Mersin ve Adana” diye konuştu.

Türkiye’de ortalama konut metrekare fiyatının 15 bin lirayı aştığını söyleyen Bucak’ın verdiği bilgiye göre yabancılar yüzde 38 ile en çok Beylikdüzü, Avcılar, Esenyurt, Büyükçekmece ve Küçükçekmece hattından konut alıyor.