Hürriyet'te yer alan habere göre Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabından yayınladığı mesajda, kura takvimini açıkladı.

“İlk Evim’de İstanbul Tuzla için 20 bin 920 hak sahibimizi belirledik” diyen Kurum, Çatalca, Selimpaşa’da çekimlerin 30 Mart’ta (dün) tamamlanacağını; Arnavutköy, Başakşehir ve Esenler’de de 1 Nisan’da başlayacağını kaydetti.

TOKİ eliyle hayata geçirilen Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi ‘İlk Evim’ projesinde 50 bin hak sahibinin belirleneceği İstanbul’da, 16 Mart’ta başlayan kura çekimlerinin ilk etabı Tuzla’da tamamlandı.

Tuzla’da inşa edilecek 20 bin 920 sosyal konut için kuralar noter huzurunda 16-29 Mart tarihleri arasında gerçekleştirildi. Çatalca için 540 ve Selimpaşa için 200 asil ve yedek hak sahibi için kura çekiminin Silivri Alibey Spor Salonu’nda, 30 Mart’ta yapıldığı duyuruldu.

Arnavutköy, Başakşehir ve Esenler ilçelerinde 28 bin 340 hak sahibi için yapılacak sosyal konut kura çekimleri de 1-19 Nisan tarihleri arasında Bağcılar Olimpik Spor Merkezi Salonu’nda gerçekleştirilecek.

UÇLAR E-DEVLET’TE

Bakanlık açıklamasında, Tuzla’da sona eren kura çekimleriyle ilgili asil ve yedek olarak belirlenen hak sahiplerinin kura sonuçlarına e-Devlet üzerinden ulaşabilecekleri bildirildi.

Diğer ilçelerdeki kuralar da tamamlanınca yine e-Devlet üzerinden sorgulama yapılacak. Proje kapsamında 2+1 evlerin fiyatı 608 bin lira ile 770 bin lira arasında değişecek.

TOKİ 28 İlde 503 Arsayı Açık Artırma ile Satacak TOKİ 28 İlde 503 Arsayı Açık Artırma ile Satacak

3+1’ler ise 850 bin lira ile 950 bin lira arasında olacak. Yüzde 10 peşinat ödeyen hak sahiplerine 240 ay vade imkanı sunulacak.

Editör: Emlak Zirvesi