22 saat önce Emlak Gündemi

Kentsel dönüşüm desteği nasıl alınır, soruları arama motorlarında sorgulanıyor. 700 bin TL kentsel dönüşüm hibe detayları merak ediliyor. İstanbul'da kentsel dönüşümün detayları belli oldu.

23 saat önce İnşaat Sektörü

2023 yılı dördüncü çeyreğinde belediyeler tarafından yapı ruhsatı verilen yapıların bina sayısı yüzde 7,9, daire sayısı yüzde 16,0 ve yüzölçümü yüzde 8,8 arttı.

1 gün önce Emlak Gündemi

Hazine ve Maliye Bakanlığı, kira gelirlerinin doğru tespitine yönelik çalışmalarını hızlandırdı. Vergi daireleri, belirlenen adreslere tebligat göndererek kiracılardan gerekli bilgileri talep etti. Bu çerçevede 2 milyon konutun kira geliri potansiyeline sahip olduğu tespit edildi. 2 milyon konut nasıl tespit edildi? Kimler kira soruşturmasına girmedi?

2 gün önce Emlak Gündemi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, BDDK ve Merkez Bankası'nın ikinci ve üçüncü ev alımında krediye erişimi zorlaştırdığını hatırlatarak, "İlk ev alımında kredi erişimini sağlıyoruz” demişti. Peki düşük faizli kredi ne zaman gelir?

3 gün önce Emlak Gündemi

Türkiye’de konut satışları neredeyse durma noktasına geldi bunun için acil önlem alınmalı özellikle ipotekli satışlar yüzde 63 bir düşüş yaşıyor...

3 gün önce Emlak Gündemi

2024’ün ilk ayı sonunda ülkede ortalama konut fiyatı 3 milyon 136 bin 120 TL ve metrekare başına satış fiyatı da 24 bin 124 TL olarak belirlendi.

4 gün önce Emlak Gündemi

Eski İBB Genel Sekreter Yardımcısı ve kent planlamacısı Buğra Gökce, konut fiyatlarının neden düşmediğini madde madde sıraladı.

1 hafta önce Emlak Gündemi

Merkez Bankası verilerine göre 2023 yılı Aralık ayında Konut Fiyat Endeksi bir önceki yılın aynı ayına göre nominal olarak yüzde 75,5, reel olarak ise yüzde 7,1 oranında arttı.

1 hafta önce Emlak Gündemi

Türkiye genelinde konut satışları Ocak ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 17,8 azalarak 80 bin 308 oldu

1 hafta önce Emlak Gündemi

Konut fiyatlarının artışı ve yüksek kiralar için Merkez Bankası’ndan gelen önerisi sektörde yankı buldu. Emlak sektörü fiyatları düşürecek formülleri tartışırken ikinci eve vergi ve hisseli konut önerisine temkinli yaklaşıyor.