Artan konut ve kira fiyatları sonrası Türkiye'de oluşan barınma krizi sonrasında devlet tarafından TOKİ ve benzeri projeler gelmeye başladı.

Buna göre ise arsaya prefabrik ev dikmek isteyenlere devlet tarafından 150 bin lira destek sağlanacağı ifade edildi.

Prefabrik ev destekleri gelmeye devam ederken bu süreçte ise evleri üreten firmalar tarafından da kampanyalar duyurulmaya başladı.

Müstakil yaşantıya hasret duyan ve yaşamak isteyen vatandaşlar için gelen bu paketler ile birlikte artık istedikleri şekilde yaşama imkanı yakalayabilecekler.

ÇOK UYGUN FİYATLARA EV SAHİBİ OLUN

Türkiye'de pandemi dönemi ile birlikte vatandaşlar hayatlarını müstakil evde geçirme isteğini arttırdılar.

Pandemi sonrasında müstakil ev değerleri anlaşılırken bu süreçte ise vatandaşlar prefabrik ev yaptırmak için devlet desteklerini ve fiyatlarını araştırmaya başladı.

Müstakil ev yaptırmak çoğu zaman külfetli bir hale gelebilirken prefabrik de ise vatandaşlar uygun rakamlara ev sahibi olabilir. Uygun arazisi bulunanlar prefabrik ev yaptırmayı tercih edip müstakil bir yaşamı ailelerine sunabiliyorlar.

DEVLET 150 BİN TL DESTEK VERECEK

Türkiye'de ev yaptıracak olan kişiler ya da satın aldıktan sonra dönüştürecek kişiler için devlet tarafından farklı destekler sunuluyor.

Bu süreçte prefabrik ev yaptıran kişiler devlet desteği alabilmektedirler. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan vatandaşlar 150 bin lira devlet desteği alabilecek.

Bu devlet desteği için bazı şartlar bulunuyor. Öncelikle prefabrik evin yaptırılacağı arazinin tam hissesine sahip olma şartı aranıyor.

Kiralık Ev Sorunu Büyüyor! Kiralık Ev Sorunu Büyüyor!

Ek şartların da sağlanması ile bu 150 Bin lira destek prefabrik ev yaptırırken alınabiliyor. İşte devlet desteğini de kullanarak 83 bin liraya 2+1 daire sahibi olmanızı sağlayacak detaylar haberde yer alıyor.

83 BİN TL'YE 2+1 PREFABRİK EV

Türkiye'de prefabrik ev fiyatları bu modelin popüler olması ile birlikte fiyat artışı yaşandı. İnşaat malzemelerinde yaşanan fiyat artışları da rakamların yükselmesine sebep oldu.

Birçok firmada daha uyguna prefabrik evler yer alırken 2+1 2 kişilik aile için uygun prefabrik de firmanın yer alan web sayfasında detaylar açıklandı.

72 metrekare tek katlı prefabrik ev fiyatı o firmada 233 bin 310 liradan satışa çıktı. Devlet tarafından alınacak 150 bin lira prefabrik ev desteği ile birlikte vatandaşlar sadece bu daire için 83 bin lira ödeme yaparak 2+1 prefabrik ev sahibi olabilecek.