Antalya’da yabancı kiracıların kiralarını ödemeden evi boşalttıkları yönünde çıkan haberin detayı belli oldu. Yabancı ev sahibinin yabancıya kiralamalardaki fahiş fiyatlarından dolayı kiracılar, kira ödemeden ayrıldığı anlaşıldı.

Merdiven Altı Kira Vurguncuları Türedi! Merdiven Altı Kira Vurguncuları Türedi!

Antalya Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı İsmail Çağlar, fiyatların yükselmesinin sebebini yabancı ev sahipleri olarak gösterdi.

Çağlar’ın aktardığına göre; Ukrayna’dan gelip birden fazla ev alan yabancılar kişiler, evleri yine yabancıya 30 bin liraya kadar kiraya veriyor.

İsmail Çağlar: “Balon patladı. Şu anda mahkemeler kiralık davalara doldu” dedi. Savaş nedeniyle Türkiye’ye gelen Ukrayna vatandaşlarının aldıkları evleri yine kendileri gibi yabancılara fahiş fiyatlarla kiraya vermesi, Türk ev sahiplerinin de fiyatları yukarı çekmesine neden olduğunu aktaran Çağlar, durumun farkında olan yabancı kiracılar kiralarını ödememeye başladığını bildirdi.

Ekonomist Murat Muratoğlu, katıldığı bir Tv programında yabancıların konut fiyatlarına etki ettiğini ve yabancıya satış nedeniyle fiyatların yukarı yönlü hareket ettiğine dikkat çekmişti. Antalya olayından anlıyoruz ki; bu durum kiralamalarda da aynı seyrediyor.