İstanbul’da kira fiyatları resmen kördüğüm oldu. Aynı bina içinde oturan 2 farklı kiracının ödediği bedel arasında 17 bin lira fark oluştu...

Norm Haber'de yer alan habere göre, kiralardaki fahiş artışın ardından özellikle İstanbul’da aynı binadaki dairelerin fiyatlarında bile uçurum oluştu.

Balta ile Kiracısının Kapısını Kıran 93'lük Ev Sahibi Hakim Karşısında! Balta ile Kiracısının Kapısını Kıran 93'lük Ev Sahibi Hakim Karşısında!

Bu durumda da ev sahiplerinin kafası karışıyor. Yasal oranın üstünde zam isteyen de var istemeyen de…

Aynı binada 3 bin liraya oturan da var, 20 bin liraya da oturan da var. Kiracılar da ev sahipleri de dertli… Vatandaşlar çok büyük bir adaletsiz olduğundan dert yanıyor.

Bir yanda kirayı 3-5 katına çıkartanlar, bir yanda yasal oranda zam yapanlar ve bir de kira geliriyle geçinenler var. Hal böyle olunca son zamanlarda var olan ev sahibi-kiracı gerilimi daha da tırmandı.

Sosyal medyada kiracıları da haklı bulan var, ev sahiplerini de haklı bulan var. Bir binada 3 bin liraya oturan da var, 15 bin lira kira isteyip evini kiraya veren de var.

Show Haber’in haberine göre ev sahipleri hayat pahalılığını öne sürüp geçinmenin zorlaştığını öne sürerken kiracılar da kiralarla beraber artan fiyat artışından şikayetçi.