HangiKredi karşılaştırmalı kredi endeksine göre,bu yıl geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre ihtiyaç kredisi aramalarında yüzde 54’lük bir artış yaşandı.

Özellikle bayram öncesi süreçteki verileri değerlendiren HangiKredi uzmanları; kredi faiz oranlarında yılın ilk aylarına göre yaşanan düşüş ve bankaların yeni müşterilerine sunduğu %0 faizli kredi kampanyalarının bu hareketlenmedeki payının büyük olduğuna dikkat çekti.

Piyasalarda yaşanan hareketlenmelerde tüketici bilincini artırmak ve doğru yönlendirme yapmak amacıyla oluşturulan “HangiKredi Finansal Raporu” ile HangiKredi; tüketicilere kredi başvuruları öncesinde finansal asistanlık hizmeti sunarak; bilinçli kredi kullanımı noktasında rehberlik ediyor.

HangiKredi Finansal Raporu ile tüketiciler kredi ve kredi kartı ek limitlerini, banka bazlı onaylanma ihtimallerini, bankalara başvuru yapmalarına gerek kalmadan saniyeler içerisindeöğrenebiliyorlar.

Konu ile ilgili bilgi aldığımız HangiKredi CEO’su Oray Durmazoğlu “Ayda 15 milyondan fazlaziyaret sayısı ile internette kredi ürünü araştırması yapan kullanıcıların yüzde 75’inin kullandığı bir platform olarak tüketicilerin davranışlarına çok hakimiz. Tüketicilerin bu süreçteki eğilimlerini ve yaşadığı zorlukları çok iyi gözlemleyebiliyoruz. Kredi faiz oranlarındaki değişimler ve bankaların yeni uygulamaları ile piyasalardaki kredi iştahı değişkenlik gösterebiliyor. 

Bu hareketli piyasada kredi ya da kredi kartı başvurusu yapmak isteyeyen tüketicilerimizin kredi sağlıkları da başvurularının değerlendirilmesinde büyük önem teşkil ediyor. HangiKredi Finansal Raporu ile kullanıcılarımız bankalara başvuru yapmalarına gerek kalmadan ne kadar kredi ve kredi kartı limitine sahip olabileceklerini ve onaylanma ihtimallerini önceden öğrenebiliyorlar. 

Kişiye özel hazırladığımız finansal önerilerle tüketicilerin kredi sağlıklarını iyileştirmeleri noktasında da katkı sağlamayı amaçlıyoruz. “HangiKredi Finansal Raporu”tüketicilere kredi ve kredi kartı ihtiyaçları sürecinde önceden yol gösteren, veri bilimini kullanarak çalışan kişiye özel bir rehber diyebiliriz.”

Binası Çürük Olanlara Faizsiz Konut Kredisi! Binası Çürük Olanlara Faizsiz Konut Kredisi!

2006 yılından bu yana hizmet veren HangiKredi, internetten kredi ve kredi kartı araştırması yapan her 4 kişiden 3’üne ulaşarak; tüketicilerin finansal asistanlığını sağlıyor ve doğru bilgi ile tüketiciyi destekliyor.

Editör: Emlak Zirvesi