Turizmin olmazsa olmazı otellerin yerini almaya başlayan bu konaklama trendi, yatırımcıların ve tatilcilerin gözbebeği haline geldi. Oteller ile aynı hizmet kapasitesine sahip olan tiny house konaklama modelleri, yerli ve yabancı turistlerin de tercihi olmaya başladı.

Yapı Sektörü Konut Üretemeyecek Hale Geldi Yapı Sektörü Konut Üretemeyecek Hale Geldi

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Türkiye’nin ilk tiny house üretici firması Yako Groups’ un Yönetim Kurulu Başkanı Galip Ölmez, tiny house konaklama modellerinin bölgesel turizm ekonomisinin güçlenmesinde büyük bir rol oynadığını vurguladı…

 TINY HOUSE’LAR BÖLGESEL TURİZM EKONOMİSİNİ GÜÇLENDİRİYOR

Yako Groups Yönetim Kurulu Başkanı Galip Ölmez, turizm bölgelerinde tiny house konaklama modelinin gittikçe popüler bir hal aldığını dile getirerek; 

“Ülkemizde turizm ivmesi her geçen yıl yükseliyor. Özellikle de yaz aylarında ülkemizin turizm sektörü büyümeye devam ediyor. Tatil yapmak isteyen vatandaşların birçoğu artık geleneksel tek tip tatil planları yerine daha düşük maliyetli ve bireysel konaklama modellerine yönelerek tercihlerini çeşitlendiriyor.

Turistler bir süre sonra yalnızca kısa bir tatil amaçlı değil geniş tarih aralıklı seyahatler planlayarak tiny houseları kiralıyorlar. Bu konaklama trendinin mevsim fark etmeksizin tüm sezon tatillerinde avantajlı bir seçenek olması da bu durumun temel nedenleri arasında bulunuyor. Yaşanan felaketler ve pandemiden sonra gerçekten tatil alışkanlıkları çok değişti. İnsanlar doğayla iç içe turizme çok büyük bir ilgi duymaya başladı.

Zaten bir tiny house konaklama sisteminde tıpkı bir otel gibi her detay düşünülerek misafirlerimize konfor sağlanıyor. Gördüğümüz bu rağbet ve hareketlilik hem tiny house konaklama turizmine yönelik ilginin arttığını hem de gelecek dönemlerde de bu tip konaklama modellerinin tercih edilmeye devam edeceğini gösteriyor” ifadelerini kullandı.

Editör: Emlak Zirvesi