Cansel Turgut Yazıcı, gayrimenkul yatırımı, gayrimenkul geliştirme, değerleme ve danışmanlık konusunda ülkemizin önde gelen yerli ve yabancı firmalarında 20 yıla yakın bir süredir çalışmaktadır.

Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden mezun olan Caınsel Turgut Yazıcı, Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Sermaye Piyasaları ve Borsa Bölümünde yüksek lisansını tamamladı.

Cansel Turgut Yazıcı, iş hayatına Leasing Sektörü ile başlayan Yazıcı, McDonald’s Gayrimenkul Geliştirme Departmanında çalışmış ardından Metro Asset Management bünyesinde Gayrimenkul ve Değerleme Müdürü olarak görev almıştır.

Yazıcı, kariyerine Türkiye’nin ilk lisanslı değerleme şirketinde devam etmiş ve burada 5 yıl Genel Müdür olarak görev almıştır. 2008 senesinden bu yana EVA Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık adı ile kurucu ortağı olduğu lisanslı değerleme firması ile sektörde bulunmaktır.

Yazıcı, şirketinde gayrimenkul ve makine parkı değerleme, en iyi kullanım ve fizibilite etütleri, inşaat ilerleme raporları, gayrimenkul sektörü araştırmaları gibi konularda finans kurumları ve özel sektöre hizmetler vermektedir.

Yazıcı ülkemizin ilk Sermaye Piyasası Kurulu Değerleme Lisanslı Uzmanlarından olup, aynı zamanda mesleğinde uluslararası bir tanınma olan, FRICS ünvanına sahiptir. Yazıcı, bugüne kadar birçok mesleki platform ve dernekte Başkanlık ve Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.

Ayrıca değişik kurum ve kuruluşlarda, üniversitelerde gayrimenkul ve proje değerleme üzerine çeşitli dersler vermekte, değişik basın yayın organlarında ve platformlarda Değerleme ve Gayrimenkul üzerine yazılar yazmaktadır. Gayrimenkul sektörü ile ilgili yayınlanmış bir de kitabı da bulunmaktadır.