İHA'da yer alan habere göre, çoğunlukla ev sahiplerinin kiracıları mağdur ettiği konuşulur ancak bu kez de ev sahibi mağdur oldu. İstanbul'da yaşayan Nihat Arslan ve eşi Sakarya'daki evini 6 ay önce kiraya verdi.

5 aydır kiracının kira ücretini vermemesi üzerine eve giden ev sahibi, kiraya verdiği evinin son halini görünce şok oldu çünkü evin başına gelmeyen kalmamıştı. Evin ilk halinden eser kalmadığı gibi daha beter olan evi cep telefonu ile kamera altına alan ev sahibi Arslan hukuki süreç başlattıklarını söyledi.

Son dönemler kiracı-ev sahibi tartışmaları sürerken ev sahipleri çoğunlukla olumsuz olarak gündeme geliyor ve kiracılar mağdur oluyordu. Ancak bu kez işler değişti ve ev sahibi mağdur oldu.

İstanbul'da eşi ile yaşayan Nihat Arslan, Sakarya'nın Karasu ilçesindeki Yalı Mahallesi’ndeki evlerini  S.Ö. ve eşi U.Ö.'ye 6 ay önce kiraya verdi.

Kiracı Çok Kiralık Konut Yok! Kiracı Çok Kiralık Konut Yok!

Eve girerken bir depozito ve bir de kira aldıklarını söyleyen Arslan, 5 aydır kiracılarının kira ücreti göndermemesi üzerine harekete geçti ve eve gitti.

Eve giren ev sahibi ve eşi, karşılaştığı manzara karşısında neye uğradığını şaşırdı. Evin teslim ettiği ilk halinden eser yoktu ve Arslan evini görünce şoke oldu.

Evi kiracı tarafından mahvedilen Nihat Arslan, bu olayan ilişkin tepki vererek şu sözlerle konuştu:

S.Ö. isimli şahsa evimizi kiraladık. S.Ö. ve eşi U.Ö., eve girerken bir depozito ve bir de kira aldık. O günden itibaren 6 aydır kira vermiyorlar. Evimizden kira alamadığımız gibi bir de evi çöp eve çevirmişler.

Ev leş içerisinde, her yer yıkık dökük. Faturalar birikmiş ve evin elektriğini, suyunu da kesmişler. Evde pislik içerisinde yaşıyorlar. 

Evden çıkmalarını istiyoruz. Hukuki süreci başlattık. Bu kişilere kimse ev vermesin, dikkatli olsunlar.

'BUNLAR BURADA NASIL YAŞADI'

Nihat Arslan’ın eşi de evin halini cep telefonuyla görüntüledi. Görüntülerde, “Şu eve bak, evin haline bak. Kedilere bak, eve bak eve. Kapılar bitmiş, bu ne hal Allah’ım. Bu nasıl bir ev? O kadın gelsin buraya. Sinirden yemin ederim elim, ayağım tutmuyor. Sinirden telefonu tutamıyorum. Bunlar burada nasıl yaşadı? Evin içi kedi dolu” ifadeleri de dikkat çekti.

Editör: Emlak Zirvesi