Gaziantep Pusula'da yer alan habere göre, Gaziantep'te kiralık ev fiyatları da konut fiyatları da el yakıyor.

Kent genelinde 2+1 daire fiyatları dahi 1 milyon liraya ulaşırken, kiralık dairelerde de fiyatlar artmaya devam ediyor. Kentin imarlı bölgelerinde 2+1 dairelerin kira bedeli 2 bin liranın üzerine çıkarken, TBMM'de yasalaşan kira düzenlemesi sonras ev sahipleri, kira bedellerine yeniden zam yaptı.

Maaş Kiraya ve Konuta Gidiyor Maaş Kiraya ve Konuta Gidiyor

İnternette yer alan bir ilan 17 Haziran tarihinde kira bedeli 3 bin lira olarak belirlenen dairenin fiyatı ertesi gün 5 bin lira olarak güncellendi...

Gaziantep'te hayat pahalılığı her geçen gün artıyor. Bir zamanlar memur ve işçi kenti olarak anılan Gaziantep, son yıllarda pahalılık ve fahiş fiyatlarla anılır oldu.

Kamu çalışanları tarafından en fazla tercih edilen kent olan Gaziantep, son dönemlerde çalışanların gelmek istemediği kentlerin başında gelir oldu.

KİRA DÜZENLEMESİ DE ÇARE OLMADI

Söz gelimi kira ve satılık konut fiyatlarındaki artış sonrası, barınma krizi yaşanmaya başladı. TBMM'de yasalaşarak yürürlüğe giren Kira bedellerine getirilen düzenleme sonrası ev sahipleri harekete geçti.

Kentte 2+1 daireler için istenen kira bedelleri 3 bin liranın de üzerine çıktı. 1+0 ve 1+1 daireleri için bile 2 bin lira kira bedeli isteniyor.

KİRALIK EV BULUNAMIYOR

Yüksek kira bedelleri karşsında zor günler geçiren vatandaşlar ise duruma isyan ediyor. Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan bir vatandaş, haftalardır kiralık ev aradığını, bulamadığı için artık zor durumda olduğunu söyledi.

YATACAK YERİNİZ YOK!

Bir başka vatandaş ise internet sitesi üzerinden takibe aldığı bir konutun bir gün içerisinde değişen kira bedelini paylaştı. Vatandaş, daha önce 3 bin 200 lira bedel ile ilana çıkan konutun 17 Haziran tarihinde 4 bin 500 lira, 18 Haziran tarihinde ise kira bedelinin 5 bin 200 liraya yükselişini, ''Gaziantep'te kiralık evlerin 1 haftada değişen fiyatları. Yatacak yeriniz yok'' notuyla paylaştı.

Editör: Emlak Zirvesi