Bakan Özhaseki, Adıyaman Valiliği'nde düzenlenen koordinasyon toplantısının ardından deprem bölgelerinin yeniden inşaasına yönelik yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi verdi. 

Deprem bölgesindeki kentlerin ayağa kaldırılması için çalışmaların hızla sürdüğünü anlatan Özhaseki, deprem felaketinin ardından yaşanan süreci değerlendirerek, 'Böyle bir milletin altından kalkamayacağı hiçbir sıkıntı olamaz. Dünyada güçlü gözüken  devletlerden herhangi birisinin başına böyle bir afet gelse veya bunun yüzde 50'si, yüzde 25'i gelse altında kalırlardı, çökerlerdi." diye konuştu. 

680 bin civarında bölgeye yapılması planlanan konut olduğunu söyleyen Bakan Özhaseki, 170 bin civarında da iş yeri, ahır, köy evi gibi tek katlı müstakil yapılacak yerler bulunduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da sözünü hatırlatan Özhaseki, "319 bin civarında bağımsız birimi inşallah bir yıl içinde teslim edeceğiz. Bugün gezdiğimiz inşaat alanlarında da hızlı şekilde inşaatların yapılmakta olduğunu gördük, bundan da son derece mutlu olduk." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Adıyaman'a özel önem verdiğini anlatan Özhaseki, hiç kimsenin yapılacak işlerden yana endişe duymamasını istedi.

Ev Almak İsterken Müteahhit Mağduru Oldular! Ev Almak İsterken Müteahhit Mağduru Oldular!

Özhaseki, "Deprem bölgelerinde bizim işimiz kolay kolay bitmeyecek. Ne zaman bitecek diye sorarsanız, sizler ne zaman ki, 'bizim eksiğimiz kalmadı, biz de hakkımızı helal ediyoruz’ deyinceye kadar biz burada çalışmaya devam edeceğiz. Bundan hiç endişeniz olmasın. Gecemiz gündüzümüz olmayacak. Saatimiz dakikamız olmayacak. İnşallah bu işler bitinceye kadar da gayret edeceğiz" diye konuştu.