Afet Konutları Kıştan Önce Tamamlamak Afet Konutları Kıştan Önce Tamamlamak

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 6 Şubat depremleri sonrası binaları yıkılan veya ağır hasar gören depremzedeler için yapılması planlanan kalıcı konutların yapımı devam ediyor.

Dulkadiroğlu İlçesi Karataş Mahallesi'nde yapımına devam edilen TOKİ'lerin 3 ya da 4 katlı olması planlanıyor.

36 BLOK İNŞA EDİLİYOR

Yapımı devam eden TOKİ'ler hakkında bilgi veren şantiye Şefi Burak Kaplan, "Depremden sonra hemen temellerimizi attık ve katlar yükselmeye başlandı. Burası zemin olarak çok sağlam.

Burada 36 bloğumuz var 628 daireden oluşuyor. Şuanda çalışması devam eden 16 blokta çalışıyoruz. Şuana kadar 2 blokumuzda kat çıkmaya başladık. Apartmanlar zemin artı 3 kattan oluşacak. Yıl sonuna teslim etmeyi planlıyoruz" diye konuştu.

BİR YILDA TESLİM EDİLECEK

Elbistan İlçesi'nde ise kalıcı konutlar Karaelbistan Mahallesi'nde yükselmeye başladı. Çok sayıda ekibin 24 saat esasına göre çalışma yürüttüğü bölgede konutların bir yıl içerisinde tamamlanması planlanıyor.

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, "TOKİ tarafından yapılması planlanan konut sayısı yaklaşık 10 bin bağımsız bölüm. İhalesi yapılan konutlarımız üç artı bir ve 124-126 metrekare büyüklüğünde olacak" dedi.

Editör: Emlak Zirvesi