Akşam'da yer alan habere göre, doğalgaz yardımı başvuruları hakkında detaylı bir bilgi sahibi olmak isteyen kişiler konu hakkında araştırmalara başladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan ödemeler ihtiyaç sahibi ailelere veriliyor. Peki, 1.000 lira doğalgaz yardımı nasıl alınır, şartları neler? Doğalgaz yardımı başvurusuna dair detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

DOĞALGAZ YARDIMI NASIL ALINIR?

Doğalgaz Tüketim Desteği'ne alttaki bağlantıdan başvuru yapılabilecek.

DOĞALGAZ YARDIMI BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLA

DOĞA GAZ YARDIMI ŞARTLARI NELER?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "İhtiyaç sahibi hanelere yönelik hayata geçirilen Doğalgaz Tüketim Desteği'nde kış dönemine ilişkin başvurular başladı. Önceki dönemimiz içerisinde yer almayan kiracılarımızı da destek kapsamına aldık.

Bu doğrultuda başvuru şartları uygun olan ev sahibi veya kiracı olarak ikamet eden, mesken niteliğinde hanelerde yaşayan vatandaşlarımız destekten yararlanabilecek." açıklamasında bulundu.

İhtiyaç sahibi olmak şartıyla doğalgaz altyapısı bulunan 647 ilçe/beldede ikamet eden ve doğal gaz aboneliği olan bütün vatandaşların destekten yararlanabileceği duyurulmuştu.

İhtiyaç sahibi olmak şartıyla doğalgaz altyapısı bulunan 647 ilçe/beldede oturan ve doğalgaz aboneliği olan herkesin destekten yararlanabileceğini kaydeden Bakan Yanık; 

Ev Sahipleri Zamda Sınır Tanımadı Ev Sahipleri Zamda Sınır Tanımadı

"Doğalgaz Tüketim Desteğini hem faturalı hem de ön ödemeli sayaç kullanan hanelere vereceğiz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın, e-Devlet üzerinden yaptıkları başvuruları onaylandıktan sonra hak sahipliği bulunan vatandaşlarımız PTT'ye gidip faturalarını ibraz ederek destekten yararlanabilecek. Diğer yandan ön ödemeli sayaç kullanan vatandaşlarımızın ise destek miktarı kartlarına yatırılacak" demişti.

Editör: Emlak Zirvesi