Saadet Partisi Edirne Merkez İlçe Başkanı Samet Kaya en temel ihtiyaçların orta sınıf ve dar gelirli kesim için büyük bir lüks haline geldiğini belirtti.

Vatandaşların son günlerde en muzdarip olduğu konuların başında ev-araba fiyatları ve kiralarda ayaşanan artışlar olduğuna işaret eden Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Kaya, şunları söyledi:

“Sağlıklı beslenme, nitelikli eğitim, ulaşım ve hatta barınma gibi en temel ihtiyaçlar orta sınıf ve dar gelirli kesim için büyük bir lüks haline gelmiştir.

İktidarın 'Herkesin evi-arabası var' iddiasının aksine; ülkemizde konut sahipliği oranı 2014 yılından beri düzenli olarak düşmektedir.

İnsanca yaşamın ilk şartı da insanların huzurla barınabilmelerini sağlamaktır.İşte biz bu hakkı tüm vatandaşlarımız için mümkün kılacağız.

Murat Kurum: Toplumun Tüm Kesimlerini Projemize Dahil Ediyoruz Murat Kurum: Toplumun Tüm Kesimlerini Projemize Dahil Ediyoruz

Bu bir öncelik ve tercih meselesidir. Beton ve rant merkezli bakan bu iktidarın yerine, insan, çevre ve temel haklar odaklı bakan Saadet Partisi'ni iktidara getireceğiz.”