TGRT Haber'de yer alan ahbere göre, ülkemizle altınla beraber en karlı ve güvenilir yatırım araçlarının başında  gayrimenkul geliyor.

Elindeki parayı değerlendirmek ya da yeni bir evde yaşamak isteyenler emlak piyasasını takip ediyor. Uzmanlar ise ev almak isteyenleri ellerini çabuk tutmaları konusunda uyarıyor. 

YILBAŞINDAN SONRA FİYATLAR ARTACAK

Gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen vatandaşlara uzmanlardan uyarı geldi. Uzmanlar, yatırım yapmak isteyen vatandaşların ellerini çabuk tutmaları gerektiğini, yılbaşından itibaren fiyatların artış göstereceğini belirtti.

Emlak sektörü son bir yılda yaşanan hızlı fiyat artışları nedeni ile durağan döneme girdi. Bununla beraber uzmanlar, fiyatların yeni yıl ile birlikte maliyetlerin artmasıyla orantılı olarak artışa geçmesini beklediklerini dile getirdi. 

FİYATLARI MALİYET ARTIŞLARI BELİRLEYECEK

CB Ena gayrimenkul açılışında konuyla ilgili açıklama yapan Ena Gayrimenkul ortakları Tayfun Yazıcı ve Ömer Şahmahmutoğlu, vatandaşlara yatırım konusunda tavsiyelerde bulundu.

Şahmahmutoğlu, fiyatların yeni yıl ile birlikte yükselmesini beklediklerini belirterek, "Emlak sektöründe maliyetlerin yükselmesiyle birlikte fiyatlar yükseliyor. Ocak ayından itibaren asgari ücretlerin yükselmesiyle birlikte maliyetlere yansıyacağı için fiyatların düşmesinden söz edemeyiz, fiyatlar yine yükselecek.

 Ancak parasız iş yapan firmalar elinde bulunanları satamadığı için sıkışarak ucuza satabilir. Sadece gayrimenkullerin düşmesi zor. Bugün alan her zaman kazanır. Zengin olan insanlar her zaman gayrimenkul ile zengin olmuşlardır, çünkü gayrimenkul her zaman üstüne koyar" dedi.

Çelik Yapılar Depreme 8 Kat Daha Dayanıklı Çelik Yapılar Depreme 8 Kat Daha Dayanıklı

EN ÇOK EMLAK YATIRIMINI İRAN VATANDAŞLARI YAPIYOR

Türkiye'de gayrimenkul sektöründe en çok yatırımı İran vatandaşlarının yaptığını belirten Şahmahmutoğlu, "Yaklaşık iki senedir yabancı satışımız bulunuyor. Bunlardan en fazla alımı yapan İran vatandaşlarıydı ancak şu an ülkelerinde iç karışıklık olduğu için bu tarafa para getiremiyorlar. Ama şu anda Rus vatandaşları çok yoğun şekilde alım yapıyorlar ama onların da geçici bir süre olacağını düşünüyorum" diye konuştu.