Yapı ST Yönetim Kurulu Başkanı Sait Tiğin Özmeydan, emtia ve inşaat maliyeti endeksinin yükselişini sürdürdüğünü ancak yeni konut fiyatlarının henüz bu oranda fiyatlanmadığını belirtti.

Gayrimenkul İçin Strateji Platformu Yönetim Kurulu Üyesi ve İzmir Başkanı Şükrü Cem Akçay moderatörlüğünde İzmir Ticaret Odası Seminer Salonu’nda ‘Gayrimenkul Sektöründe Fiyat Artışları’ konusunda toplantı düzenlendi.

Kiracısının Elektrik ve Suyunu Kestiren Ev Sahiplerine Kötü Haber! Kiracısının Elektrik ve Suyunu Kestiren Ev Sahiplerine Kötü Haber!

Gayrimenkul sektörü temsilcileri bir araya geldi. Programa, Yapı ST Yönetim Kurulu Başkanı Sait Tiğin Özmeydan da katıldı.

Özmeydan, konut fiyat artışlarını değerlendirdi; emtia ve inşaat maliyeti endeksinin yükselişini sürdürdüğünü ancak yeni konut fiyatlarının henüz bu oranda fiyatlanmadığını belirtti.

Özmeydan, ileriki günlerde konut fiyatlarının yükselişinin kaçınılmaz olduğu ve önlem alınmaması durumunda arzda ciddi bir daralma olacağını vurguladı.

Akçay da, “Gayrimenkul fiyatlarının yükselmesini malzeme maliyetlerindeki artış, arsa üretilememesi, kentsel dönüşümün hakkıyla yapılamaması ve KDV ile ilgili karışık düzenlemeler olarak sıralayabiliriz” diye konuştu.