Karar'da yer alan habere göre, milyonlarca ev sahibi ve kirada oturan vatandaşlar yeni gelişmeleri yakından takip ediyor. Kira sözleşmelerinde uygulanacak yeni düzenleme devreye giriyor.

Kira sözleşmelerinin nasıl yapılacağı merak edilirken yeni sistem Herkese bu dertten kurtarıyor. Kira sözleşmeleri de artık e-devlet sistemi üzerinden yapılacak. 

EYLEM PLANI DEVREDE

Kiracı ve ev sahipleri için önemli kararlar alınmaya devam ediyor. Kira sözleşmelerinin artık e-devlet sistemi üzerinden yapılacağı belirtilirken çalışmaların başladığı duyuruldu.

Kayıt dışı ekonomi ile mücadele etmek adına Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından atılan yeni adımlar gündemdeki sıcaklığını koruyor.

Konut Satışları Durma Noktasına Geldi Konut Satışları Durma Noktasına Geldi

291 kurum ve kuruluşu kapsayan 900 önergelik değerlendirme Bakanlığın gündeminde yerini aldı. 2023-2025 dönemini kapsayan “Kayıt Dışı Ekonomiyle Mücadele Eylem Planı” yürürlüğe giriyor.

BAKAN NEBATİ DÜZENLEMEYİ AÇIKLADI

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ev sahipleri ve kiracıları yakından ilgilendiren önemli açıklamalara imza attı.

Yeni düzenleme hakkında açıklamalarda bulunan Bakan Nebati, "Rekabet gücünü artırmak, vergi kaybının önüne geçerek sürdürülebilir büyümeyi sağlamak ve gelir dağılımını daha adaletli bir yapıya kavuşturmak için kayıt dışı ekonomiyle mücadelemize devam ediyoruz." dedi.

E-DEVLET SİSTEMİNDEN YAPILACAK

Yeni düzenleme ile birlikte kira sözleşmelerinin artık e-devlet sistemi üzerinden yapılacağı duyuruldu. Gerçekleştirilen plan kapsamında karar alma süreçlerine desteklemek ve risk analizi çalışmalarını yürütebilmek adına da kira sözleşmelerinin elektronik ortamda düzenlenmesi gerektiği vurgulandı. Düzenlemenin 2024 yılı sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

Editör: Emlak Zirvesi