Hürriyet'te yer alan habee göre, Cumhuriyet tarihinin en önemli sosyal konut projelerinden olan TOKİ sosyal konut projesine bir yenisi daha eklendi.

Sıfır konutlara yönelik “ Yeni Evim Kampanyası” geçtiğimiz günlerde duyuruldu. Vatandaşların 2 milyon lira krediye kadar 0,69 faiz, 2-4 milyon arası yüzde 0,79, 4-5 milyon lira arasına ise 0,99 faizle ev sahibi imkanı olmasının yolunu açıldı.

Başvuru yapacaklardan 1 ve 2. bölgelerde ikamet şartı aranırken 3. bölge başvurularında ikamet şartı aranmıyor.

Konuyla ilgili Bakan Murat Kurum yaptığı açıklamada kampanya sürecinde konutlardaki fiyat artışlarına müsaade etmeyeceklerini vurulurken gelen talep doğrultusunda 100 bin konut sayısının artabileceğine dikkat çekti.

Sıfır konutların yanı sıra ikinci el konutlar içinde bir kampanya olup olmadığı merak ediliyor. Peki İkinci el konut kredisi kampanyası olacak mı? İşte, Bakan’ın yaptığı o açıklama…

Bina Tamamlama Sigortası Kapsamı Genişletildi Bina Tamamlama Sigortası Kapsamı Genişletildi

İKİNCİ EL KONUT KAMPANYASI OLACAK MI?

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklamada “ikinci el konutlarla ilgili vatandaşlarımıza imkan sağlayacak çalışmaları yapacağız” ifadelerini kullandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının henüz ikinci el konut kampanyasına ilişkin somut bir çalışması bulunmuyor.

Dolayısıyla henüz İkinci el konut kredisi kampanyası, şartları ve faiz oranları belli değil.

“FİYAT ARTIŞINA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”

Orta Gelir Konut kampanyası hakkında önemli açıklamalarda bulunan Bakan Kurum kampanya sürecinde fiyat artışlarına hiçbir şekilde müsaade etmeyeceklerini vurguladı.

Devamında gelen talep doğrultusunda 100 bin konut sayısının artacağını ve bunun bir model olacağını dile getirdi.

Editör: Emlak Zirvesi