Telgraf.net'te yer alan habere göre Değirmenci, hükümetin, orta ve dar gelirli ailelerin ev sahibi olabilmeleri için projeler hayata geçirdiğini ve kredi faiz oranlarında büyük indirimlere gittiğini belirterek; 

‘Devletimiz iyi niyetle projeler hayata geçiriyor. Bir saat geçmeden 1 milyon olan konut 1.5 milyona fırlıyor. Bunun adı hainliktir. Fırsatçılıktır. Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın iyi niyetinin suiistimal edilmesidir. Bu tür fırsatçılara meydan verilmemeli. Mutlaka hesabı sorulmalı.

Gayrimenkul Sektöründe Yeni Dönem Başlıyor! Gayrimenkul Sektöründe Yeni Dönem Başlıyor!

Bu tür spekülatörler ve fırsatçılar bu cesareti nereden buluyor? Birkaç tanesine fiyatını uçurdukları konutun fiyatı kadar ceza kesilsin, bakın bakalım bir daha böyle fırsatçılık yapabiliyorlar mı? Bun tür insanlardan mutlaka hesabı sorulmalı’ dedi.

İsmet Değirmenci, vatandaş lehine açıklanan her projeden sonra fırsatçıların harekete geçtiğini söyledi. Son olarak da banka faiz oranlarındaki indirim ve yüzde 10 peşinatla ev sahibi olma imkanı sunan projenin açıklandığı belirten Değirmenci, ‘Daha projenin açıklanması tamamlanmadan, uyanıkları fiyatları katladı. Bu ne para hırsıdır. Bırakın da vatandaş ev sahibi olsun. Ama vatandaşın cebindeki üç beş kuruşa göz koyuyorlar.

İyi niyetle hayata geçirilen indirim kampanyaları ve projeleri de heba ediyorlar. Hep bana hep bana olmaz. Bırakın da biraz da vatandaş avantaj sağlasın. O yüzden yine söylüyoruz. Bu açıkgözlerden hesap sorulmalı’ şeklinde konuştu.

Editör: Emlak Zirvesi