'Milli Emlak' Dolandırıcılığında 8 Tutuklama 'Milli Emlak' Dolandırıcılığında 8 Tutuklama

İhlas Haber Ajansı'nde yer alan habere göre, deprem felaketinin ardından binaların ne kadar sağlam olduğu tartışmaları bir kez daha alevlendi. Vatandaşlar oturdukları evlerin sağlamlık testi için ilgili kurumlara başvuru yaparken ‘kentsel dönüşüm’ için hükümet kanadı da adımlar attı. Bu doğrultuda kentsel dönüşüme girecek binalar için verilecek destekler açıklandı.

4+5 KATLI BİNA GÜNDEM OLDU

Deprem felaketi ile tartışmalara yol açan ve sosyal medyada da gündem olan bazı binaların görüntüleri çokça konuşuldu. Bunlardan biri de Bağcılar’daki 9 katlı bina. 4 katının farklı bir bina diğer 5 katının ise farklı bir bina gibi durması ve üst üste iki binayı andıran görüntüler tepki çekti. Dış cephesindeki çatlak ve döküntülerin sosyal medyada viral olması ile birlikte ekipler harekete geçti.

BELEDİYE ‘YIKIM’ KARARI ALDIRDI

Toplam 14 dairenin bulunduğu bina hakkında yıkım kararı çıktı. Yapılan açıklamada, kentsel dönüşüm çerçevesinde Bağcılar'da 4 noktada yıkım işlemi yapılacağı ve yıkılacak yerler arasında görüntüsüyle sosyal medyada çok konuşulan binanın da bulunduğu belirtildi.

Editör: Emlak Zirvesi