Karşıyaka Yeni Girne'de hizmet veren Gayrimenkul Hizmet Ortaklığı (GHO) Ege Gayrimenkul Kurucusu Özlem Poyraz, Karşıyaka, Ulukent, Koyundere, Menemen aksında ve Urla, Karaburun, Çeşme bölgesinde gayrimenkul satış ve kiralaması gerçekleştirdiklerini söyledi.

Arsa ve konut satışları konusunda profesyonel hizmetler sunduklarını dile getiren Poyraz, “Bir yıldır GHO'nun kurumsal çatısı altında 5 kişilik ekibimle birlikte hem kiralama hem de satışa yönelik çözümler sunuyoruz. Her biri farklı bölgelerde uzmanlaşan, deneyimli satış danışmanlarıyla birlikte bireyler ve kurumlara hızlı çözümler üretiyoruz” dedi.

KUZEYE YOĞUN İLGİ VAR

Son dönemde özellikle İzmir'in kuzey aksının gayrimenkul yatırımları açısından büyük talep gördüğüne dikkat çeken Özlem Poyraz, “Bunun başlıca nedenleri arasında binaların yeni olması, ulaşım avantajı ve kent merkezine nazaran daha uygun fiyatlara sahip olması geliyor. İnsanlar artık kent merkezindeki yüksek fiyatlara ulaşmakta zorlanıyor.

Şişli'de 650 Bin TL'ye Kiralık Daire! Şişli'de 650 Bin TL'ye Kiralık Daire!

Sürekli artan inşaat girdi maliyetleri ve buna bağlı olarak yapımı azalan konutlar nedeniyle fiyatlar son bir yılda yüzde 200'e varan oranlarda arttı. Bu fiyatlar artmaya devam edecek gibi görünüyor.

Yatırımcılar, özellikle Ulukent, Koyundere ve Menemen bölgesine yöneldi. İnsanlar artık kent merkezine yakın, ulaşımı kolay, otopark sorunu olmayan siteleri tercih ediyor” diye konuştu.

YABANCILAR DA İZMİR’İ TERCİH EDİYOR

Poyraz, “İzmir'e şehir dışından da talepler geliyor. İzmir - İstanbul otobanı iki şehir arasındaki mesafeyi oldukça kısalttı. İzmir beyaz yakalılardan nitelikli göç almaya başladı. Öte yandan Rusya, Ukrayna, İran ve Irak gibi ülkelerden yatırımcılar da konut almak için İzmir'i tercih ediyor” ifadelerini kullandı.

Editör: Emlak Zirvesi