Artan ev kiraları ev sahipleriyle kiracılar arasındaki gerginliği artırmaya devam ediyor. Evlerinden daha yüksek gelir elde etmek isteyen ev sahiplerinin kiracılarını çıkarmak için baskı kurması hemen her gün yeni adli vakaların yaşanmasına neden oluyor. Bu vakalara bir yenisi İstanbul'un Kadıköy ilçesinde 2 Nisan'da yaşandı.

Deprem Konutlarında Sona Yaklaşıldı Deprem Konutlarında Sona Yaklaşıldı

ELEKTRİĞİ KESİP DIŞARI ÇIKARDILAR

Gelen bilgilere göre, Göker Kumdakcı isimli kiracı, evden çıkmasını isteyen ev sahibi Gökhan Y'den, hemen ev bulamayacağını belirterek süre istedi. Bunun üzerine Gökhan Y. noter kanalıyla ihtarname göndererek, evde kendisinin oturmak istediğini belirtti.

2 Nisan Pazar akşamı saat 21 sıralarında yaşanan olayda ise Kumdakcı'nın evinin elektrik şalterleri Gökhan Y.'nin kardeşi İkram Y. ve arkadaşı Fırat A. tarafından kesildi. Evinden çıkarak elektrikleri açmak için aşağıya inen Kumdakcı, iki şahısla karşılaştı.

DAYAK ANLARI ANBEAN KAMERADA

İkram Y. ile Fırat A., ellerindeki sözleşmeyi göstererek Kumdakcı'nın evden çıkmasını istedi. Diyalog esnasında polisi arayacağını söyleyen Kumdakcı, iki şahsın saldırısına uğradı. Tekme ve yumruklarla darbedilen Kumdakcı yardım çığlığını duyan bir apartman sakininin evinin kapısını açmasıyla saldırganlar kaçtı. Darbedilen Kumdakcı ise polise giderek şikayette bulundu. Darp anları ise apartmanın güvenlik kamerasına yansıdı. 

Editör: Emlak Zirvesi