İstanbul Bakırköy'de kira zammını kabul etmeyen kiracısı Guldzhakhan Krıtckaıa'ya ve misafirine hakaret ederek çatalla saldırdığı öne sürülen ev sahibi Mehmet Cengiz Bilik'in 24 yıla kadar hapsi istendi. Bilik savunmasında, "Buzdolabında çok sayıda eşya vardı, fazlalıkları yere attım. Misafir olan Nadir Övünç kırılmış camların üzerine bilerek bastı" dedi. 

DHA'nın haberine göre, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede Mehmet Cengiz Bilik'in kiraya verdiği dairesine geçen sene yüzde 100'ün üzerinde kira artışı yapmak istediği ve  Guldzhakhan Krıtckaıa'nın bu duruma itiraz etmesi üzerine şiddet uygulayarak evden çıkarmaya çalıştığı yer aldı.  

İddianamede, Mehmet Cengiz Bilik'in iki kişiyle birlikte, Guldzhakhan Krıtckaıa'nın oturduğu eve geldiği, 'Sana verdiğim süre doldu. Evimi boşalt' dediği" anlatıldı. Guldzhakhan Krıtckaıa ve misafiri Nadir Önüç ise kira zammına itiraz etti. Bunun üzerine Bilik'in, Guldzhakhan Krıtckaıa'ya şiddet uygulayarak evden çıkarmaya çalıştığı belirtildi. Bilik'in Guldzhakhan Krıtckaıa'ya çatalla çok sert vurduğu iddiası da iddinamede yer aldı.

Mehmet Cengiz Bilik ise ifadesinde ikamete girerek buzdolabını kontrol etmek amacıyla açtığını çok sayıda eşya gördüğünü ve fazlalıkları yere attığını söyledi. Nadir Önüç'ün kırılmış kavanozların üstüne bilerek bastığını ileri süren Bilik, saldırı iddialarının iftira olduğunu ileri sürdü.  

Bir Kira Zam Cinayeti Daha! Bir Kira Zam Cinayeti Daha!

Savcı, Bilik'in 'Kasten yaralama', 'Hakaret', 'Silahla tehdit', 'Mala zarar verme', 'Nitelikli hırsızlık', 'Konut dokunulmazlığını ihlal' suçlarından toplamda 9 yıl 3 aydan 24 yıla kadar hapsini talep etti.

Editör: Emlak Zirvesi