Hürriyet'ten Gülistan Alagöz'ün haberine göre, 16 Ocak’ta başlayacak kampanyanın konut piyasasını şimdiden hareketlendirdiğini belirten Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, 1 haftada Antalya’da 20 bin, İstanbul’da 10 bin olmak üzere toplam 30 bin ön talep aldıklarını, satış ofislerinde trafiğin arttığını açıkladı.

ÜRETİMİ TEŞVİK EDECEK

Yeni konut finansman modelini ve yatırımlarını anlatmak için basınla bir araya gelen Altan Elmas, tüm dünyada yaşanan gelişmeler sonucunda konut maliyetinin ve fiyatların hızla arttığını, buna karşı alım gücünün azaldığını dile getirdi.

Böyle bir dönemde konuta erişimin kolaylaşması için yeni bir modele ihtiyaç duyulduğunu söyleyen Elmas, “Bu ihtiyaca cevap vermek için, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ‘Yeni Konut Finansman Modeli ile Yeni Evim’ projesini hayata geçirdi. Aslında bu bir kampanya değil, yeni model. Bu yeni model vatandaşların konuta ulaşması için tarihi fırsat sunarken, üretimi de destekliyor.

Her yıl 100 bin konutu bu şekilde üreterek hem sektörü büyütebilir hem de ev sahipliği oranını arttırabiliriz. Biliyorsunuz azalan üretim kira ve konut fiyatında artışa neden oldu. Şimdi yeni model yatırım için bekleyen firmaları teşvik edecek, harekete geçirecek. Biz de bu dönemde 3 yeni projemizi öne çekerek kampanyaya destek vereceğiz” şeklinde konuştu.

İnşası devam eden projeleri kampanyaya dahil ettiklerini söyleyen Altan Elmas, ‘Sur Yapı Antalya Suits’ ile İstanbul Ümraniye’deki ‘Sur Yapı Cevher’ ve ‘Exen Konakları’ ismini verdikleri 3 yeni projenin ön satışını erkene çektiklerini kaydetti. 3 yeni projede 8.5 milyar TL’lik bir portföy sunmuş olacaklarını belirten Elmas, tüketiciye sağlanacak imkânları şöyle anlattı:

Gayrimenkulde Yeni Yatırım Alternatifi Gayrimenkulde Yeni Yatırım Alternatifi

YÜZDE 25 İNDİRİM

 “Yüzde 0.69’dan başlayan oranlar, 15 yıla varan vade, yüzde 10 peşinat ve ilk 3 yıl taksit ödeme kolaylığı sunan model, kaçırılmaması gereken bir fırsat. Üstelik yüzde 25 ek indirim de Sur Yapı olarak biz yapacağız.”

15 yıl vadeli alımda, ilk 3 yıl taksitlere Hazine desteği verileceğini hatırlatan Elmas, “İlk yıl taksitlerini konut üreticileri olarak yüzde 5 oranında biz sübvanse ediyoruz. Böylelikle vatandaşımız ilk 3 yıl çok düşük taksitlerle kredisini ödemeye başlıyor.

İkinci veya üçüncü yıldan sonra ise evine taşınmış oluyor ve kiradan kurtuluyor” diye konuştu. Antalya’da bin, İstanbul’da 600 konutu kampanyaya dahil edeceklerini belirten Elmas, Antalya ilk yıl 5 bin 700 lira, İstanbul’da ise 18 bin lira taksitle ev sahibi olunacağını sözlerine ekledi.

Editör: Emlak Zirvesi