Akşam'da yer alan habere göre, pandemi ve depremle birlikte konutta tüketici alışkanlıkları değişti, kooperatifçiliğe yeniden ilgi arttı. Havalimanları bölgelerinde konut üretimi yapan CVS Hava Kent Yapı Kooperatifi, 144 konutluk Taşoluk-1 projesini hak sahiplerine teslim etti.

Evden Çalışma Konut Fiyatlarını Fırlattı Evden Çalışma Konut Fiyatlarını Fırlattı

CVS Hava Kent Yapı Kooperatifçiliği olarak 2017'de Atatürk Havalimanı'nın, İstanbul Havalimanı'na taşınma süreci ile başlayan konut açığını kapatmak amacı ile kurulduklarını ifade eden CVS Hava Kent Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çavuş, "Konut piyasasında sorunların yaşandığı bir dönemde uygun fiyata kaliteli ürünler sunabildiğimiz için yoğun talep alıyoruz.

Geçmiş dönemlerde kooperatiflerde yaşanan olumsuzlukları, firma olarak yıkmayı başardık. Kooperatifçiliğin nasıl yapılması gerektiğini göstermiş olduk. Ülkemizde yaşanan konut sorununun kooperatif sistemiyle büyük oranda çözülebileceğini düşünüyoruz" dedi.

Erkut Çavuş; Tuzla Aydınlı ve Taşoluk-2 projelerinde de çalışmaların devam ettiğini söyledi. Taşoluk-2 projesinde inşaatın yüzde 50'lik kısmını tamamladıklarını ve etabın İstanbul Havalimanı'na 5 kilometre mesafede olduğunu dile getiren Çavuş, "Gelecek yıl haziran ayına kadar teslimlerini yapmayı planlıyoruz" diye konuştu.

FARKLI İLLERE TAŞIYACAK

Hava Kent'i İzmir, Muğla ve Ankara gibi başka şehirlere de taşıyacaklarını belirten Çavuş, "Kooperatif sisteminde aracı devreden çıkıyor. Müteahhidin elde edeceği kâr, daire alanın cebinde kalıyor. Tapu bedeli dahi daha az ödeniyor. Gelir Vergisi muafiyeti bulunuyor" dedi.