Posta'da yer alan habere göre, ABD'nin Portland kentinde ev sahibi Justin Valdivia (46), kiracısı tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Ancak kiracının cinayetten suçlanmamasına hükmedildi.

Çünkü Valdivia, öldürüldüğü sırada üzerinde korku filmi karakteri Michael Myers kostümü vardı. Ev sahibinin film serisi 'Cadılar Bayramı'nda yer alan Myers karakterinin maskesini takıp elinde çekiç ve silahla gezdiği belirlendi.

İngiltere'de Konut Fiyatları Artıyor İngiltere'de Konut Fiyatları Artıyor

Savcılık, Valdivia'nın saldırgan biri olduğuna dair verilen diğer ifadeleri göz önünde bulundurdu. İddiaya göre Valdivia, daha önce de kiracılarını bir kez sarhoşken bıçakla korkutmuştu.

SİLAH SÜSÜ VERMİŞ

Hatta bir kiracı korkup evi terk etmişti. Diğer kiracı ise eve Valdivia'nın aniden gelme riskine karşı uyarı düzeneği kurmuştu. Kapı dışarıdan açıldığında duvardaki tablonun düşeceği şekilde önlem almıştı.

Eve birinin girdiğini düşen tablodan anlayan kiracı, karşısında Michael Myers kostümlü birini buldu. Saldıran kişiye evdeki kılıçla karşılık verdi.

Valdivia'nın taşıdığı silahın, gerçeğine benzetilmek için boyanmış bir palet tabancası olduğu anlaşıldı. Ancak savcılık kiracının nefsi müdafaa hakkını kullandığını söyleyerek yargılanamayacağını açıkladı.

Editör: Emlak Zirvesi