Sunset Hospitality Group markası METT Hotels&Resorts’un Türkiye’deki ilk oteli METT Hotel & Beach Resort Bodrum, çalışmaları ile uluslararası sanat dünyasının dikkat çeken isimleri arasında yer alan Betty Yaghi’nin METT Bodrum’a özel hazırladığı eserlerini otelin sanat galerisinde 1 Temmuz itibariyle sergileyecek.

Dünyanın önde gelen turizm ve eğlence yatırım gruplarından Sunset Hospitality Group’un markası METT Hotels&Resorts’un geçen yaz Türkiye’de açtığı ilk oteli olan METT Hotel & Beach Resort Bodrum’da B.Yaghi’nin eşsiz sanat eserlerini sergilemeye başlayarak, sanatseverleri ve misafirleri adeta bir sanat galerisine taşımaya başlamıştı. B.Yaghi'nin METT Bodrum’a özel ve özgü eserleri ayrıca Temmuz ayından itibaren sergilenecek.

Etkileyici bir tarza sahip olan B.Yaghi'nin çalışmaları, Avustralya, Hong Kong, Miami, Kuveyt, Lübnan ve BAE gibi dünyanın dört bir yanındaki sanat meraklılarının ve koleksiyonerlerin evlerinin yanı sıra METT Hotel & Beach Resort Bodrum’un Sanat Galerisini ve lobi alanını renklendiriyor.

Prontotour ile Denizin Üzerinde Dünyayı Keşfedin! Prontotour ile Denizin Üzerinde Dünyayı Keşfedin!

B.Yaghi'nin eserleri, Jackson Pollock gibi Soyut-Dışavurumculuk ustalarının öncülüğünde bir konuya odaklanmaktan ziyade, 20. yüzyıl sanat akımının ‘kendi içinden geleni ifade etme’ konseptinden güçlü bir şekilde etkileniyor.

Birden fazla solo serginin yanı sıra, Basel İsviçre, Art Miami, Zona-Maco Mexico, Palm Beach Contemporary Show ve Paris Contemporary gibi dünyanın en büyük önde gelen sanat fuarlarında yer aldıktan sonra, B.Yaghi'nin eserleri uluslararası sanat pazarına girerek "anlamlı" ve "içinden çıkması zor" olarak kabul görüyor. 

METT Hotel & Beach Resort Bodrum’da sezon boyunca, değerli sanatçının eserleri Sanat Galerisi ve lobide sergilenmeye devam edecek.