Kiracıları evden çıkmaya yanaşmayınca kiracılarının yanına taşınan İzmirli Engin Alkan’ın evindeki 3 aylık misafirliği sona erdi. Kiracıları tarafından evi boşaltılan Alkan, “3 aydır fiili olarak çektiğim işkence sona erdi.

Milliyet'te yer alan habere göre, kiracıları tarafından evi boşaltılan Alkan, “3 aydır fiili olarak çektiğim işkence sona erdi.Aylar sonra huzur içinde uyumaya başladım” dedi. 

Kooperatifte Akıl Almaz Dolandırıcılık Kooperatifte Akıl Almaz Dolandırıcılık

Temmuz ayından beri kiracılarıyla birlikte aynı evde yaşayan Alkan “Yıllar sonra 50 yaşında kendime bir ev satın alabildim. Ev satan beni kandırmış.

Kiracıların nisan ayında evden çıkacağını söyledi ama sözleşmeleri temmuzda bitiyormuş. Benim kaldığım iş yeri de kapanınca ortada kalakaldım. Kiracılara çıkmasını söyledim ancak çıkmadılar. Şu an da hiç tanımadığım adamlarla aynı evdeyim” demişti.

Alkan’ın kiracı 15 gün önce evi boşalttı. “Misafirlik nihayet sona erdi” diyen Alkan, artık kendi evinde kiracıları olmadan yaşamına devam ediyor.

Alkan, “8 ay boyunca evden çıkarılmasını bekledim son 3 aydır da yabancılarla bir aradaydım. 3 aydır fiili olarak çektiğim işkence sona erdi. Düşünsenize, 3 aydır hiç tanımadığınız insanlarla birliktesiniz.

Gitmelerine mutlu oldum, evimdeki 3 aylık misafirliğim de sona erdi. Evimi boyadım, eşyalarımı yerleştirdim. İki haftadır, ‘Oh be’ diyorum. Aylar sonra huzur içinde uyumaya başladım. 3 aydır açıkçası doğru düzgün uyuyamıyordum, her an kapı açılıp biri geliyordu.

Uyurken sürekli huzursuzdum. Şimdi kapımı kapatıyorum mis gibi uyuyorum ve gönül rahatlığıyla evimde her şeyimi yapıyorum” diye konuştu.