Milliyet'te yer alan habere göre, Hatay’daki en lüks yapılardan biri kabul edilen ve 13 yıl önce inşa edilen rezidansın deprem sırasında yıkılması tepkilere neden olurken, gözler yapıyı inşa eden firmanın yetkililerine çevrildi.

Kiracı Ev Sahibi Tartışmasında Yine Kan Aktı Kiracı Ev Sahibi Tartışmasında Yine Kan Aktı

Yıkılan rezidansın Antis Yapı tarafından inşa edildiği ortaya çıkarken, firmanın temellerinin ilk olarak 1983 yılında mimar Mehmet Yaşar Coşkun tarafından atıldığı, 1990 yılında inşaat mühendisi Hüseyin Yalçın Coşkun’un katılımıyla Antis Yapı firması adı altında faaliyetlere hız verildiği bilgisine ulaşıldı. Firmanın şimdiye kadar binden fazla konutun proje, tasarım ve uygulama işlerini üstlendiği tanıtım sayfasında yer alırken, Karadağ’da inşaat faaliyetlerinin yanı sıra, geçici oturum, daimi oturum, vatandaşlık, danışmanlık ve hizmet, hukuki, teknik, mali müşavirlik, tercümanlık hizmetlerinin verilmesi de dikkatlerden kaçmadı.

Öte yandan depremden önce 3+1 dairelik 1.3 milyon lira ile 1.5 milyon lira arasında satıldığı, kiralık dairelerin ise 6-7 bin liraya pazarlandığı öğrenildi.

Lüks konut emlakçılar tarafından “Sosyal imkanları olan, havuz, çocuk oyun alanları kapalı otopark, 7/24 güvenlik, ebeveyn banyosu, nezih muhitte” şeklinde pazarlanırken, firmanın Hatay’daki temsilcilerinden bir kişi ise lüks konutun yıkılmasına ilişkin sorumuza cevap vermekten kaçınarak, “Çok büyük bir deprem oldu. Kentte çok büyük bir deprem yaşandı” dedi.

Editör: Emlak Zirvesi