Damga'da yer alan habere göre Dereli, konut arzında yaşanan daralmaya karşı hayata geçirilen, Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi olan “İlk Evim, İlk İş Yerim”in inşaat sektörü ve inşaat malzemeleri sanayisinde de büyük bir hareketlilik oluşturacağının altını çizdi.

“Dev sosyal konut projesinin sektörümüze yansımaları hem üretim hem de istihdam açısından destekleyici olacak. Uzun süredir durgun olan inşaat sektörü hareketlenecek, olumlu sonuçlarını kısa süre içerisinde göreceğimize inanıyorum”dedi.

Konut Satışları Neden Düştü? Konut Satışları Neden Düştü?

5 katı geçmez

Açıklanan bu projenin 250 ayrı sektöre hareket getirmesi ve yaklaşık 2 trilyon liralık ekonomik büyüklük oluşturması beklendiğini hatırlatan Dereli, şunları söyledi: “Çok iyi düşünülmüş ve detaylandırılmış bir proje olması da ayrıca önemli.

Sayın Cumhurbaşkanımızın her zaman desteklediği “sıfır atık” hedefiyle yola çıkılmış olması, enerji verimliliğine ve yenilenebilir enerji sitemlerine uyumlu olarak inşa edilmesi, konutların yatay mimariye uygun, 5 katı geçmeyecek şekilde, çevre dostu yapı malzemeleriyle yapılması ile projenin her bir detayı örnek alınacak özelliklere sahip.”
 

Editör: Emlak Zirvesi