Hürriyet'te yer alan habere göre, TOKİ haftalık olarak kura çekimi takvimini güncelliyor. Kura çekimi, konut sayısı fazla olan illerde bir günden uzun sürebiliyor.

Kura çekimi, noter huzurunda gerçekleştirilirken canlı olarak yayınlanıyor. Sonuçlar, canlı yayında isim şeklinde açıklanırken bir gün sonra ise e-Devlet ekranına düşüyor.

İstanbul’da TOKİ kura çekimi tarihleri, yaklaşık 1 milyon vatandaşı yakından ilgilendiriyor.

81 ilde yapılacak kura çekilişlerinin daha önce Mart ayında sona ereceği açıklanmıştı.

Kura çekilişlerinin tamamlanmasıyla 250 bin hak sahibi belirlenecek.

2023 TOKİ İSTANBUL KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN?

TOKİ kura çekimleri yayınlanan takvim doğrultusunda ilerliyor.

İstanbul’da TOKİ sosyal konut projesi kapsamında Esenler, Başakşehir, Arnavutköy, Çatalca, Tuzla, Silivri ilçelerine toplam 50 bin konut inşa edecek.

Arsa Payı Karşılığı Ev Almak İsteyenlere Uyarı Arsa Payı Karşılığı Ev Almak İsteyenlere Uyarı

Henüz kura çekimi takvimi güncellenmedi. Ancak kura çekimlerinin Mart ayına kadar tamamlanacağı açıklanmıştı. TOKİ İstanbul kura çekimi tarihleri açıklandığında detaylar eklenecektir. 

TOKİ 7. etap kura çekimi takvimine göre 1 Şubat tarihinde Çanakkale ve Manisa kura çekimleri başladı. Manisa kura çekimi bugün sona erecek.

Ardından ise 4 Şubat’ta Uşak, 5-6 Şubat’ta Kütahya, 7-8 Şubat Afyonkarahisar’da kura çekilişleri yapılacak.

KAZANAMAYANLAR PARA İADESİ ALACAK

TOKİ sosyal konut projesinde başvuru ücreti 500 lira olarak belirlenmişti. Kurada hak sahibi olamayanların başvuru bedelleri kura çekiliş tarihinden itibaren 5 iş günü sonrasında iade edilecek. Başvuru iptal edilenler de kurayı beklemeden başvuru bedelini iade alabilecek.

TOKİ KURA SONUCU SORGULAMA

TOKİ kura çekimi canlı olarak Youtube üzerinden yayınlanıyor. Noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekimlerinde hak sahibi olan isimler tek tek belirleniyor.

TOKİ kura sonuçları ise birgün sonra e-Devlet üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifreyle sorgulanabiliyor.

Editör: Emlak Zirvesi