Hürriyet'te yer alan habere göre, 5 milyondan fazla kişinin başvuruda bulunduğu TOKİ kura çekimi sonuçları için detaylar belli oldu.

Türkiye genelinde inşa edilecek olan on binlerce konut, TOKİ kura çekimi ile sahibini bulacak. Kura çekimi için 500 lira yatıran sosyal konut sahibi olmak isteyenler, bu kura neticesinde herhangi bir sonuç alamamaları halinde bu parayı geri temin edebilecek.

Peki, TOKİ kura çekilişi ne zaman yapılacak ve sonuçlar ne zaman açıklanacak. İşte, TOKİ Başkanı Ömer Bulut'tan kura açıklaması

TOKİ KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN?

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, konuyla ilgili yaptığı açıklamada 31 Ekim 2022'den sonraki hafta kura çekimlerinin olacağını açıkladı. Kura çekiminin kasımın ilk haftasında yapılması bekleniyor.

Ev sahiplerinin kiracılara yeni dayatmaları Ev sahiplerinin kiracılara yeni dayatmaları

TOKİ BAŞVURULARI SONA ERDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 13 Eylül’de açıkladığı, cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi “İlk Evim İlk İş Yerim” projesinin başvuruları 14 Eylül’de başladı. O günden bu yana projeye başvuranların sayısı 8 milyona ulaştı.

8 milyon başvurudan resmi müracaatları tamamlanan talep sayısı 5 milyona erişti. İlk başvuru tarihi 10 Ekim’den bu yana konut amaçlı arsa ve iş yeri için arsa başvurusu 525 bini bulurken iş yerine ise 45 bin kişi başvuru yaptı.

İlk temellerinin 25 Ekim’de atıldığı “İlk Evim” projesinin e-Devlet başvurusu 28 Ekim'de tamamlandı. Banka şubeleri aracılığı ile başvurular ise 31 Ekim’de sona erdi.

Editör: Emlak Zirvesi