Türkiye Gazetesi'nde yer alan habere göre Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ilk kura çekiminin yarın Şırnak ve Ardahan’da yapılacağını belirterek “Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesini, 500 bin sosyal konut, 1 milyon altyapısı tamamlanmış konut yapılacak arsa, 50 bin iş yeri projemizi milletimizle paylaşmıştık.

Konut Fiyat Endeksi mayısta arttı Konut Fiyat Endeksi mayısta arttı

İlk Evim kampanyamıza gençlerimizden emeklilerimize, engelli kardeşlerimizden şehit yakını ve gazilerimize kadar 5 milyon 135 bin geçerli başvuru yapıldı.

İlk etapta inşa edeceğimiz 250 bin sosyal konutumuzun 50 binini İstanbul’umuza kazandırıyoruz. İlk kuralarımızı 7 Kasım Pazartesi günü Şırnak ve Ardahan illerinde başlatıyoruz.

Bununla beraber Güneydoğu Bölgemizde 5 ilimiz, Doğu Anadolu Bölgemizde 7 ilimiz olmak üzere 7-16 Kasım tarihleri arasında 12 ilimizdeki 22.057 konutumuzun kura çekimlerini gerçekleştireceğiz.

 Kuralarımız noter huzurunda, şeffaf bir şekilde ve canlı yayın olarak TOKİ’mizin resmî sosyal medya hesaplarından takip edilebilecek.

Kura çekimlerimizin tamamını 2023 Mart ayında tamamlayacağız. İnşallah tüm yuvalarımızı, konut arsalarımızı, iş yerlerimizi 2 yıl içerisinde vatandaşlarımıza teslim edeceğiz” dedi. Kurum, arsa ve iş yeri başvuru sürelerini de 15 Kasım’a kadar uzattıklarını bildirdi. 

Editör: Emlak Zirvesi