Antalya Ekspres'te yer alan habere göre, Emlakçılar Odası Başkanı İsmail Çağlar “Bu tarz şikayetler özellikle Alanya ve Manavgat’tan çok fazla geliyor” dedi.

Savaşın ardından Antalya’ya akın eden Rus ve Ukraynalıların kiralarını ödemediklerini ya da kira ödemeden evden çıktıkları iddia edildi.

Antalya’daki kiraların da artmasına neden olan yabancılarla ilgili ev sahiplerinden çok fazla şikayet almaya başladıklarını belirten Emlakçılar Odası Başkanı İsmail Çağlar “Özellikle Alanya Manavgat’tan bu yönde çok fazla şikayet geliyor” dedi

MANAVGAT VE ALANYA’DA VAR

Gelen Rus ya da Ukraynalı vatandaşların kiralarını ödemediklerini ya da kiralarını ödemeden evden çıktıklarını kaydeden Başkan Çağlar, “Antalya merkezde şuana kadar bu tarz sorunlar çok fazla yaşanmıyor. Ancak Alanya ve Manavgat’tan bu yönde çok fazla şikayet alıyoruz.

Konutta Tercih Değişti Konutta Tercih Değişti

Ev sahipleri yaptıkları anlamsız yüksek zamların olumsuz sonuçlarını yaşıyor. Umarım kısa zaman içinde her şey normale döner” dedi.

Çağlar, ayrıca yabancıya konut kiralamalarında düşüş yaşanmaya başladığını da belirterek “Kiralar eski haline dönmez ama daha da yukarı çıkmaz diye düşünüyorum. Bu olaylardan sonra yabancı kiracı konusunda biraz düşüş oldu” şeklinde konuştu.