Konut, ticari ve diğer taşınmaz alanlarında her türlü gayrimenkul hizmeti veren Türkiye'de yerleşik şirketler, yurtdışına yaptıkları hizmet sunumu kapsamında ihracat desteklerinden yararlanacak.

Milliyet'ten Mithat Yurdakul'un haberine göre, gayrimenkul ihracatçısı şirketlere, Destekleme ve Fiyat İstikrar Fonu'ndan (DFİF) 1.8 milyon liraya kadar reklam desteği, 300 bin liraya kadar da fuar ve etkinliklere katılım desteği sağlanacak.

Türkiye'deki gayrimenkulleri yurt dışında pazarlayıp satan şirketlere tescil edilmiş markalarının yurtdışında tescili ve korunması için bu giderlerinin yüzde 50'si oranında, yıllık en fazla 600 bin lira tutarında destek verilecek.

Anahtar Teslimi Yapmayan Kiracının Başı Ağrıyacak! Anahtar Teslimi Yapmayan Kiracının Başı Ağrıyacak!

Pazara giriş için 1.8 milyon lira, yeni birimlerin açılması için ise 50 oranında ve yıllık en fazla 720 bin lirya kadar hibe sağlanacak. 

Yurtdışında gösterimi yapılan sinema filmi, belgesel, dizi, animasyon filmi ve dijital oyunlardaki ürün yerleştirme giderleri en fazla 5 yıl boyunca yararlanıcılar için yüzde 50 oranında ve yıllık 600 bin liraya kadar fondan desteklenecek.