Türkiye Gazetesi'nden Necmi Çiçekçi'nin haberine göre, önceleri tatil ve konaklama konsepti ile hizmet veren bungalovlar, şimdiler de konut projeleri hâline dönüştü. Özellikle son yıllarda İstanbul ve çevresinde birçok şirketin bu alanda yatırıma soyunduğu görüldü.

Giderek büyüyen bu pazar, bungalovlara yatırım yapacaklar için de büyük fırsatlar barındırıyor. Sektör temsilcileri bungalov konsepti projelerin hızla çoğalacağını ve bu alana ilginin fazla olduğunu ifade ediyor.

Betonarme yapılara kıyasla daha güvenli olduğu düşünülen bu projeler, bahçesi, geniş peyzaj alanları, kısa katlı yapısı ve ahşap mimarisi ile dikkat çekiyor.

BÜTÜN DETAYLARI ARAŞTIRIN

Bungalov projeleri her ne kadar sakin ve huzurlu bir yaşam imkânı sunsa da, bu alana yatırım yapacak olanların da dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunuyor.

Konut projelerinde olduğu gibi bungalov sitelerinde de markalı konutları tercih etmek gerekiyor. Yatırım yapılacak olan şirketin bu alandaki geçmişi önem arz ediyor.

YEŞİL MAHALLE EN İYİ ÖRNEK

Projelerin bütün kriterlere uygun yapılmış olması gerekiyor. Yeşil Vadi’nin ‘Yeşil Mahalle’ projesi son dönemde bu alandaki en güvenilir proje olarak öne çıkıyor.

Kiracılarla Ev Gösterme Krizi! Kiracılarla Ev Gösterme Krizi!

Kırklareli-Elmacık’ta 44 bin metrekare turizm imarlı alanda 168 bungalovdan oluşan proje İstanbul’a 120 dakikalık mesafede yer alıyor. Sosyal donatı alanlarıyla da dikkat çeken, iki farklı tasarıma sahip bungalovların yer aldığı Yeşil Mahalle’de site sakinleri, 250-300 metrekare büyüklüğe sahip alanlarda kendi sebze-meyvesini yetiştirebiliyor.

Editör: Emlak Zirvesi