Haberciniz'de yer alan habere göre, Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, 2023 yılında herkesin ek bir işe ihtiyacı olacağını söyledi. Memiş, ev hanımlarına gelir olarak yemek hizmeti sunmayı önerirken, kiralık dairesi olanlara da yemekli kiralama modeli önerdi.

Twitter hesabından paylaşım yapan Memiş, şunları söyledi:

TARİHİ GÜNLERDEN GEÇİYORUZ

"Dünya finansal piyasalar, toplumsal kaos, küresel belirsizlik ve risklerin arttığı, yarınını göremediği tarihi günlerden geçiyoruz.

Bu süreci en son 2020 Mart’ta görmüştük. Size Eylül-Ekim aylarını işaret ederek hazırlık yapıyoruz mesajları vermiştim.

KABUĞUMUZA ÇEKİLMEK İÇİN İYİ BİR ZAMAN

Her gün gelen cinayet, tecavüz, şiddet, yolsuzluk, görevi kötüye kullanma gibi haber akışlarını okuyoruz ve psikolojik bir baskı hissediyoruz.

Enflasyon, kriz, dijitalleşme karşısında insanların genetiği bozuldu. Kimse normal bir süreç geçirmiyor, dikkatli olun.

Yılın son çeyreği. Kabuğumuza çekilmek için iyi bir zaman. Kendimizi geliştirmek için bol kitap okumak, ailemiz ile vakit geçirmek, tercihlerimizi tekrar gözden geçirmek için sonbahar iyi bir vakittir. Size '2023’de ek işe ihtiyacımız olacak, Aralık’ta açıklayacağım' mesajı yazmıştım.

ARALIK AYINI BEKLEMEM GEREKTİĞİ KANAATİNE VARDIM

Bugünlerde dünya insanın yaşadığı travma, ekonomik krizler ve sosyal dokunun bozulmasını göz önünde bulundurduğumda Aralık ayını beklemem gerektiği kanaatine vardım. Ek gelir için ilk tavsiyem çalışmayan bayan ve çalışabilecek emekli arkadaşlara;

BU İNSANLARIN YEMEK İHTİYACINI GÖREBİLİR

Malum Türkiye’de milyonlarca bekar ve yalnız yaşayan insanlar var. Yaşlı yalnız yaşayan da olabilir, sabah işe gidip akşam evine dönen çalışanlar da. Bu insanlar için evde yemek yapmak hem zor hem de haklı olarak vakit kaybı oluyor. Yaşlılar zaten malum.

Çalışanlar ise yorgun. Ev hanımı, sgk’sı hiç olmamış, birikimini sağlayamayan, geleceğini ve özgürlüğünü maddi olarak eline almamış hanımefendiler, bu insanların yemek ihtiyacını güzel bir gelir ile görebilir. Kazı kazan gibi. Sonuçta evde yemek yapıyor ve extra bir çabaya gerek yok.

BUNU FIRSATA ÇEVİRMEK GELİR ELDE ETMEK İSTEYENLERİN ELİNDE

Kişi, ev yemeği yemek ister. Kişi, yorgun halde yemek veya bulaşık ile uğraşmak istemez. Hem sağlıksız beslenme hem de maddi külfiyet.

Yalnız bir kişi dışardan yemeğe her ay en az 3 bin lira para harcıyor. Bunu fırsata çevirmek, çalışmayan ancak gelir elde etmek isteyenlerin elindedir.

SADECE GÜNLÜK YEMEK YAPMAKTAN BAHSEDİYORUM

Çoğu insan apartmanına veya sokağında yaşayanları gözlemlesin. Kazanç aslında ayağına gelmiştir. Günlük çalışmadan bahsetmediğimi, sadece günlük yemek yapmaktan bahsettiğimi anlamışsınızdır. Çalışmak, birikim yapmak, en azından sgk’sını ödeyip emekli olmak isteyenlere.

Konut Satışları Mayısta Azaldı Konut Satışları Mayısta Azaldı

KİRALIK DAİRESİ OLANLAR YEMEKLİ KİRACI MODELİNİ UYGULAYABİLİR

Diğer yandan kiralık dairesi olanlar da YEMEKLİ KİRACI modelini uygulayabilir. Bu modelde kiralık daireniz örneğin 3 bin lira. Yemekli olursa 5 bin lira. 2 bin lira yemekli tercih edileceğinden emin olabilirsiniz."

Editör: Emlak Zirvesi