Gümüşhane’de yaşayan ve ev almak için pazarlık yapan Kanat, birkaç haftada ev fiyatının 650 bin liradan 1 milyon 100 bin liraya çıkmasını farklı bir yöntemle eleştirdi.

İnternet üzerinden konut satışlarının yapıldığı bir sitede Gümüşhane’de yükselen konut fiyatları nedeniyle Yozgat’ta kayınbiraderinden yatırım amaçlı aldığı evi satışa çıkaran ve başlığını “Bu daireyi alabilecek bir babayiğit aranıyor” olarak belirleyen Kanat, ilanın açıklama kısmına yazdığı “Ben olsam kesinlikle bu fiyata bu evi alamam” notuyla dikkat çekti.

İlan bazı sosyal medya sitelerinde de paylaşılırken ilanın açıklama kısmında şu ifadeler yer aldı:

“Merhaba; Öncelikle fiyatı yükselttiğim için çok özür dilerim. Ben Gümüşhaneliyim. Bu daireyi yatırım amaçlı (Sağolsun ne kadar dua etsem azdır) eşimin abisinden aldım. Yozgat’taki daireyi satıp Gümüşhane’den (memleketimden, ikamet ettiğim şehirden) ev almaya karar verdim. Gümüşhane’de satılık evlere her hafta zam geldi. 650.000 lira ye satılan evler birden 1100.000 lira lere çıktı.

Gümüşhane’deki alabileceğim evler yükseldikçe bende mecburen evin fiyatını yükseltmek zorunda kaldım. İnanın fiyatı istemeye istemeye yükseltmek zorunda kaldım. Not: ben olsam kesinlikle bu fiyata bu evi alamam. (Ömrümde bu fiyatın yarısını dahil bi arada görmedim) Yozgat manzaralı, cephesi Yozgat şehir merkezine bakıyor, ara kat (5 kat) bina 6 katlı.

Bahçeşehir mahallesinde, emniyet müdürlüğüne şehir hastanesine 5 dakika mesafede. Site içerisinde 3+1 içerisi ful yapılı, bir senelik bina. Cephesi açık, ününün kapanmama ihtimali yok. Giyinme odası bulunan, banyoya cam duşakabin takılıdır.

Ev Almak İsterken Müteahhit Mağduru Oldular! Ev Almak İsterken Müteahhit Mağduru Oldular!

Ayrıca ebeveyn banyosu var. Geniş cam balkonu ve kombisi takılmıştır. Asma tavanlı, sayamayacağımız bir çok özellikli, balkon ile 125 metrekare. Hiçbir masrafı olmayan dairem satılıktır. Dairemizde 1.100 lira kiracısı bulunmaktadır.”

Editör: Emlak Zirvesi