ATO Meclis Salonu'ndaki toplantıda konuşan Gürsel Baran, İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) ile gerçekleştirdikleri protokol çerçevesinde Oda'nın ve Cumhuriyet'in 100'üncü yılında deprem bölgesine "100+" kalıcı konut kazandırmak üzere başlattıkları "Ayın Yıldızıyım Ya Sen" temalı bağış çağrısı hakkında bilgi verdi.

Bir Kira Zam Cinayeti Daha! Bir Kira Zam Cinayeti Daha!

“SORUMLULUK ÜSTLENİYORUZ”

ATO'nun, 100'üncü yılında, kaynaklarını ve enerjisini, üyelerinin, iş dünyasının ve vatandaşların destekleriyle birleştirerek, depremzede vatandaşların konut ihtiyacını karşılamak üzere kullanacağına işaret eden Baran, şunları kaydetti:

"Depremin yıkıma yol açtığı 11 ilimiz gayri safi yurt içi hasılamızın yaklaşık yüzde 10'unu oluşturuyor, 20 milyar doları bulan ihracatıyla da ekonomimize katkı sağlıyordu. Bölgenin milli hassasiyet gerektiren demografik yapısını korumak ve ekonomisinin bozulmasına izin vermemek için bu illerimizde öncelikli olarak hayatın normalleşmesini sağlamak durumundayız. ATO olarak bu konuda sorumluluk üstleniyoruz."

“AYIN YILDIZIYIM YA SEN”

Baran, bağış çağrısına yapılan katkıların açıklama bölümüne "AFAD'a Devredilmek Üzere Prefabrik Konteyner ve Kalıcı Konutlar İçin Bağış" ifadesinin yazılması durumunda gelir ve kurumlar vergisi mükelleflerince indirim konusu yapılabileceğine işaret etti.

Kampanya ATO Meclis ve Komite üyeleri tarafından da destek gördü. Üyeler, kürsüde yaptıkları konuşmalarla sadece kendileri adına değil seçilip geldikleri komite üyelerinin adına da bağış çağrısına destek vereceklerini ifade etti.

ATO'nun "Ayın Yıldızıyım Ya Sen" temasıyla başlattığı çağrıya katılmak isteyenler, ATO'nun www.atonet.org.tr web sitesinden, ATONET mobil uygulamasından veya 0 (312) 201 83 86-87 numaraları telefon hatlarından bilgi alarak çağrıya katkı sağlayabilecek.

Editör: Emlak Zirvesi