Kiracı Ev Sahibi Tartışmasında Yine Kan Aktı Kiracı Ev Sahibi Tartışmasında Yine Kan Aktı

Sözcü'de yer alan habere göre, İstanbul yaşayan Naim Akgün sahibi olduğub apartmandan bir daireyi  Amina Hasan ve Rahaf Shaham Kabaa’ya kiraya verdi.

11 Ocak’ta, kira borcunu ödememeleri nedeniyle Hasan ve Kabaa ile tartışan Naim Akgün’ün kapıyı baltayla kırarak içeri girdiği ve evin kapı ve camlarına zarar verdiği iddia edildi.

Kiracılardan Hasan’ın şikayeti üzerine Akgün hakkında “silahla konut dokunulmazlığını ihlal” suçundan dava açıldı.

İstanbul 39. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya 1 yıldan 4 yıla kadar hapsi istenen tutuksuz sanık Naim Akgün katıldı.

“KAPI 15 BİN LİRA NİYE KIRAYIM?”

Naim Akgün savunmasında suçu kabul etmeyerek, “Apartman bana ait, ben bu evi müştekilere onarıp kiraya verdim. Evde 20 kişi kalmaya başladı. Kirada ödemiyorlardı. Ben kiracılarla uğraşmamak için evi de oğlum İhsan'a devrettim. İhsan'a kira ödemediklerini öğrendiğimde evden çıkmalarını söyledim.

Olay tarihinde ben zaten yandaki dairenin kiracısı çıktığı için evin tadilatını yapmaya gitmiştim. Balta bu yüzden elimdeydi. Ben kiracıların kapısını kırıp zarar vermedim. Kapı 15 bin lira değerindedir, ben malıma neden zarar vereyim” dedi.

Hakimin emniyette verdiği ifadesinin çelişkili olduğunu hatırlatması üzerine Akgün, “93 yaşındayım emniyette ne dediğimi hatırlamıyorum” diye cevap verdi.

TANIK DİNLENMESİ İÇİN DURUŞMA ERTELENDİ 

Sanık avukatı ise müvekkilinin yaşının göz önünde bulundurularak beraatına karar verilmesini talep etti. Mahkeme sanık Naim Akgün'ün oğlu İhsan Akgün'ün tanık olarak dinlenmesine karar verdi. Mahkeme, dosyada bulunan görüntülerin bilirkişiye gönderilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

İDDİANAMEDE 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, sanık Naim Akgün’ün (92), mağdurlar Amina Hasan ve Rahaf Shaham Kabaa’nın kiracı olarak oturdukları evin sahibi olduğu belirtildi.

11 Ocak’ta, kira borcunu ödememeleri nedeniyle mağdurların oturduğu eve elinde baltayla gittiği aktarılan iddianamede, kapıyı kırarak içeri giren sanık Akgün’ün dairenin kapılarına ve camlarına zarar verdiği anlatılıyor.

Mağdurlardan Hasan’ın şikayetinden vazgeçtiği ancak Kabaa’nın şikayetinin devam ettiği bilgisine yer verilen iddianamede, sanığın ifadesinde suçunu kabul ettiği kaydediliyor. Tüm dosya kapsamında göre sanığın elindeki baltanın silah sayıldığı bildirilen iddianamede, sanığın “silahla konut dokunulmazlığını ihlal” suçundan 1 yıldan 4 yıla kadar hapsi istendi.

Editör: Emlak Zirvesi