Kocaeli Kongre Merkezi'nde depremzedelerle oruç açtığı iftar yemeğinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ramazan ayını tebrik ettiğini, iftara katılanlarla bir araya gelmesinden dolayı gönül bağının daha da güçlendiğini hissettiğini söyledi.

Bu sene ramazanı özellikle depremzedelerle beraber idrak etmeye itina gösterdiklerini belirten Erdoğan, Ankara ve İstanbul'da afet mağduru vatandaşlarla farklı vesilelerle bir araya geldiklerini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremde destan yazan arama kurtarma ekiplerini ve belediyelerin temsilcilerini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ağırladıklarını, Gençlik ve Spor Bakanlığı yurtlarında kalan vatandaşlarla oruçlarını açtıklarını belirtti.

Maaş Kiraya ve Konuta Gidiyor Maaş Kiraya ve Konuta Gidiyor

Daha önce birkaç kez gittiği depremzede illerini ramazanın başından beri tekrar tekrar ziyaret ettiklerini vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Perşembe günü Malatya'da, dün Diyarbakır'daydık. Deprem konutlarımızın temellerini süratle atıyoruz. Yarın da inşallah Şanlıurfa'da olacağız. Dün itibarıyla inşa süreci başlayan konut ve köy evi sayısı 100 bini buldu. Allah nasip ederse Şanlıurfa'yla birlikte bu rakam çok daha büyüyecek. Bayramda da depremzedelerimizi yalnız bırakmayacağız. İnşası tamamlanan köy evlerinin bazılarının teslimatını yapacağız. Hatay hariç tüm illerimizde enkaz kaldırma çalışmalarını bayrama kadar bitiriyoruz. Enkazlar kalkıp yeni inşaatlar yükseldikçe deprem bölgesinde umutların güçlendiğine şahit oluyoruz. Afette evi yıkılan, yakınını kaybeden, kurulu düzeni bozulan kardeşlerimiz, bu çalışmaları gördükçe hayata yeniden başlama cesareti buluyor."

Editör: Emlak Zirvesi