Eczacıbaşı Topluluğu, başta EİS Eczacıbaşı ve Eczacıbaşı Holding mülkiyetinde bulunan gayrimenkuller olmak üzere, gayrimenkul geliştirme projelerine devam ediyor.

EİS Eczacıbaşı, sahibi olduğu Ayazağa arazisinde gayrimenkul projesi geliştirilmesi için, Artaş İnşaat ile arsa payı karşılığı hasılat paylaşımı ve kat karşılığı inşaat sözleşmesi imzaladı.

Verilen bilgiye göre; sözleşme uyarınca, Artaş İnşaat proje süreçlerinin yürütülmesinden, gerekli izin ve ruhsatların alınmasından sorumlu olarak projeyi tüm inşaat, pazarlama ve satış giderlerini üstlenerek geliştirecek. Projede hasılat paylaşım oranı EİS Eczacıbaşı için yüzde 47, Artaş İnşaat için yüzde 53 olarak belirlendi.

ASCE GYO Halka Arz Talep Sonuçları Belli Oldu ASCE GYO Halka Arz Talep Sonuçları Belli Oldu

Eczacıbaşı Topluluğu geçtiğimiz yıllarda da EİS Eczacıbaşı altında İş GYO ortaklığıyla İstanbul Levent’te Kanyon konut, AVM, ofis karma projesini ve EİS Eczacıbaşı-Eczacıbaşı Holding ortaklığıyla İstanbul Zekeriyaköy’de Ormanada konut projesini geliştirmişti. Öte yandan, Eczacıbaşı Holding’in sahibi olduğu Kartal arazisi ile ilgili imar uygulama süreçleri de devam ediyor.

Editör: Emlak Zirvesi