GROHE, dikkatleri nitelikli kişilerin üzerine çekmeyi ve bu kişilerin tanınırlılığını arttırmayı hedefleyen WorldSkills International global platformuna katılarak platformun en yeni Global Ortağı oldu.

Tesisat ve Isıtma yetenek yarışmasını ilk olarak WorldSkills Kazan 2019’da destekleyen GROHE, bu kez de GROHE WorldSkills Şanghay 2022’ye desteğini Global Sektör Ortağı olarak verecek. 

Yurtbay Seramik Yönetim Kurulu Başkanvekili Zeki İlter Yurtbay, Türkiye Seramik Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Oldu Yurtbay Seramik Yönetim Kurulu Başkanvekili Zeki İlter Yurtbay, Türkiye Seramik Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Oldu

LIXIL EMENA Lideri Jonas Brennwald, “WorldSkills ile işbirliğimizi güçlendirmekten mutluluk duyuyoruz. Profesyonel beceriler, sıhhi tesisat sektörü açısından kritik önemde. Birlikte, nitelikli profesyonellerin gerek bugünü gerekse hepimizin mümkün hale getirmek için uğraştığı daha sürdürülebilir geleceği nasıl etkileyebileceklerini gözler önüne serebiliriz,” dedi

“GROHE, dikkatleri dünyanın dört bir yanındaki genç nitelikli profesyonellerin üzerine çekmek üzere, sektör, eğitim ve kamu ortaklarından oluşan global beceriler toplumuna katılıyor,” diyen WorldSkills International CEO’su David Hoey, ise sözlerini şöyle sürdürdü: “Böylece, gençlerin yeteneklerinin, statüsünün ve ekonomik beklentilerinin güçlendirilmesine destek vermiş oluyorsunuz. Siz Global Ortaklarımız ile birlikte, beceriler yoluyla daha kapsayıcı, sürdürülebilir ve yenilikçi bir gelecek yaratıyoruz.”

LIXIL EMENA GIVE Programı ve WorldSkills Lideri Timoz Kurz, “WorldSkills ile gerçekleştirdiğimiz ilk temastan üç yıl sonra, uluslararası ölçekte güçlerimizi birleştirmekten ve gençleri sıhhi tesisat sektöründeki uzmanlığımız ve detaylı bilgimiz ile desteklemekten büyük bir mutluluk duyuyoruz,” dedi. 

Bu yeni ortaklık, GROHE‘nin sıhhi tesisat sektöründeki nitelikli tesisatçı sıkıntısını gidermeye yönelik çalışmalarının bir parçasını oluşturuyor. “GROHE Tesisatçı Mesleki Eğitim ve Öğretim” (GIVE) Programı, 40’ı aşkın kurum ile işbirliği içinde EMENA bölgesi genelinde tesisatçılık eğitimi sunuyor. GROHE, eğitim tesislerinin iyileştirilmesine yardımcı olmak amacıyla öğrencilerin markanın geniş uzmanlığından faydalanabildiği, tam fonksiyonel bir eğitim ortamı kuruyor. GIVE, modern ekipman, eğitim malzemesi ve sektörde yeni standartları belirleyen yazılı sınav ile tek tip bir yaklaşım oluşturmalarında okullara destek veriyor. Öğrenciler, GROHE eğitimlerini tamamladıktan sonra da işe yerleştirme, hatta GROHE’nin sektör ortaklarından birinde iş deneyimi programına katılmak için de destek alabilecekler. 

Güven oluşturan, toplumlara güç veren ve ekonomilerin güçlendirilmesine yardımcı olan WorldSkills, yarışmalar ve tanıtımlar yoluyla ilham verdiği gençlerde beceriler elde etmeyi ve mükemmelin peşinden gitmeyi bir tutku haline getiriyor. Ayrıca,  global eğitim standartları, karşılaştırma sistemleri ve sektör katılımının iyileştirilmesi yoluyla beceriler geliştirmelerine yardımcı oluyor. İşbirliği ve araştırma yoluyla sektörü, kamuyu ve eğitimcileri etkiliyor, herkese yönelik bir global beceri platformu inşa ediyor. 

GROHE, gençlerin beceriler yoluyla kendi yaşamlarını ve toplumlarının ve ülkelerinin talihini değiştirmeye yardımcı olmaya adanmış diğer 23 WorldSkills Global Ortağına ve 85 Üye ülke ve bölgeye katılıyor. WorldSkills hakkında daha fazla bilgi edinin.

Editör: Emlak Zirvesi